Bakan Demircan denetimde: Sağlıkta İstihdam hamlesi

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, "Sağlıktaki alt yapı sorunları Türkiye çözüyor. Bu sene son yılların en çok personel alımını yaptığımız sene olacak" dedi

Bakan Demircan denetimde: Sağlıkta İstihdam hamlesi
banner852

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AK Parti Giresun 6. Olağan Kongresi’ne gitmeden önce Ordu Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. Bakan Demircan’ı Ordu Valisi Seddar Yavuz, AK Parti Ordu Milletvekilleri Metin Gündoğdu, Ergün Taşçı, Ordu AK Parti İl Başkanı Çelenk, İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz ve beraberindeki heyet karşıladı. 

PERSONELİN SIKINTILARINI DİNLEDİ
Burada hastaneyi dolaşan Bakan Demircan, İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz’dan bilgiler aldı. Hastaları da tek tek ziyaret eden Bakan Demircan, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Hastane personeliyle de görüşen Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, sıkıntılarını dinleyerek, kolaylıklar diledi. 

Burada personele karşı açıklamalarda bulunan Bakan Demircan, 2018 yılında sağlık sektörüne çok fazla personel alınacağını belirterek, "Sağlıktaki alt yapı sorunları Türkiye çözüyor. Bu sene son yılların en çok personel alımını yaptığımız sene olacak. 27 bin tane sağlık görevlisi alınacak, 19 bin tane de kamu işçisi olarak sağlık çalışanı alınacak" dedi. 

Bakan Demircan daha sonra, personel ve vatandaşlarla fotoğraf çektirdi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner650

banner826