Hilas Otel

Çelik İnşaat

Ankara'da operasyon: 30 gözaltı

Ankara'da FETÖ'nün "gaybubet evi" olarak adlandırılan hücre evlerine yönelik operasyonda, "mahrem imamların" da bulunduğu 30 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda sahte kimlikler, örgütsel dijital malzeme ve bir miktar paranın sıra pet şişeler içinde çok sayıda "okunmuş su" ele geçirildi.

Ankara'da operasyon: 30 gözaltı

Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet  Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda, "gaybubet evi" olarak adlandırılan  hücre evlerinde aralarında "mahrem imamların" da olduğu 30 şüpheli gözaltına  alındı. 

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca  yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında örgütün mahrem yapılanmasının saklandığı  ve "gaybubet evi" olarak bilinen yaklaşık 30 adrese sabaha karşı operasyon  düzenlendi.


 
Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Organize Suçlarla Mücadele Şube  Müdürlükleri ekiplerince gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda, haklarında  gözaltı kararı verilen 43 zanlıdan 30'u yakalandı.
 
Söz konusu adreslerde yapılan aramalarda sahte kimlikler, örgütsel  dijital malzeme ve bir miktar paranın sıra pet şişeler içinde çok sayıda "okunmuş  su" ele geçirildi.
 
Gözaltına alınanlar arasında "mahrem imamlar" ile "talebe ve bölge  sorumlularının" da bulunduğu öğrenildi.
 
Operasyonun devam ettiği ve gözaltı sayısının artabileceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER