53 yıllık 'aşk'ın sırrı

Sinop’ta 53 senedir evli ve balıkçılıkla uğraşan çift, Sevgililer Günü öncesi mutluluğun sırlarını anlattı

53 yıllık 'aşk'ın sırrı
banner1139

Sinop’ta yaşayan ve geçimlerini balıkçılıkla kazanan Kazım ve Şehri Yıldız çifti, mutluluğun sırrının karşılıklı sevgi ve saygı olduğunu belirterek, zamane gençlerine nasihatlerde bulundu. 

Konuyla ilgili konuşan 75 yaşındaki Kazım Yıldız, "24 seneden beri buradayım. Balıkçılık yapmaktayım. Hanım ile beraber bazen tayfalarımız vardı. Kayıklarımız vardı. Kayıklarımızı sattık. Yaşlandıkça bıraktık o işleri. Ufak bir kayık ile şu an balıkçılık yapmaktayım" dedi. 

HİÇ DARGIN KALMADIK
Eşiyle tanışmalarını anlatan Yıldız, "Tanıştık. Düğünümüz oldu. Bir çocuğumuz oldu. Öldü. Bilgisizlikten. İkinci de tabii gözümüz açıldı. Şu an 4 tane çocuğum var. 1 oğlum, 3 kızım var. Hanım kızıp darılınca barışmaz. Fakat hiç dargınlık bildirmem. Ben 10 dakika dargın durmam. Benim o huyum var. Şimdiki gibi değil o zaman ki dargınlıklar. Şimdikiler babasına darıldıysa var ya çoluk çocuk seninle konuşmaz" diye konuştu. 

SEVGİ KADAR SAYGI DA ÖNEMLİ
Evlilikte sevgi kadar saygının da önemli olduğunu söyleyen 74 yaşındaki Şehri Yıldız ise, "Hiç bir şeyi çoğaltmayacaksın. Bir şeye inat etmeyeceksin. Öf demeyeceksin" ifadelerini kullandı. 

Yedi torun sahibi olan Yıldız çifti, konuşmalarının ardından balıkçı tekneleriyle denize açıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127