doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Son Dakika! İyi Partili Lütfü Türkkan İstifa Mı Etti?

Son-Dakika!-İyi-Partili-Lütfü-Türkkan-İstifa-Mı-Etti
Daha Fazla Göster

Son Dakika! İyi Partili Lütfü Türkkan İstifa Mı Etti? Bingöl’de şehit yakını olduğu belirtilen bir kişiye küfür ettiği ortaya çıkınca özür dileyen İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın TBMM’deki görevinden alındığı iddia edildi

800x423 lutfu turkkan istifa etti mi kufur videosu sonrasi lutfu turkkan gorevden alindi mi 1636270343413 Samsun

İYİ Parti lideri Akşener’e sosyal medya üzerinden hakaret-küfür eden ve şehit yakını olduğu belirtilen bir kişiye Bingöl programı sırasında küfür ettiği ortaya çıkınca özür dileyen Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın istifa dilekçesi verdiği ancak görevden alınmasının söz konusu olmadığı öğrenildi. İYİ Partili kaynaklar, konuyla ilgili parti grubunda seçim yapılacağını belirtti.

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, sosyal medyada geniş yankı uyandıran olayla ilgili özür dilemişti. Türkkan, açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

– Yaşanan talihsiz hadiseyle ilgili bu videoyu çekmeye karar verdim. Bingöl’de daha önce Sayın Meral Akşener’e sosyal medya yoluyla hakaret ve küfreden bir vatandaş karşımıza çıkarak, şimdi burada ifade etmek istemediğim, birtakım lafları söylemeye devam etti. Ben de onu o kalabalıktan uzaklaştırmak isterken, ciddi küfürlere maruz kaldım.

– Onların bir kısmı o videoda yoktu. Hatta söyledim yani küfretme diye birkaç defa ikaz ettim. Netice itibariyle gelinen, o sinir gerginliği, o sıkıntılı durum sonucu hiç yapmamam gereken bir şeyi yapmışım. Hakaret etmişim, kötü sözler söylemişim. Bunlar hiç doğru olmayan, bana da hiç yakışmayan ifadeler. Bunun da farkındayım.

DOĞRU BİR İŞ DEĞİLDİ

– Ben o yüzden burada başta bütün milletimizde, bir kadın olması hasebiyle sayın genel başkanımız başta olmak üzere, bütün kadınlardan, partililerimizden, arkadaşlarımızdan da özür diliyorum. Doğru bir iş değildi o. Yanlış bir işti. Ama o sinir gerginliği, o atmosferin getirdiği belki fazla bir heyecan, doğru olmayan bana da hiç yakışmayan, şimdiye kadar doğru bulmadığım, herkesi yadırgadığım bu konuda hata yapmaya sevk etti. Tekrar bütün milletimizden özür diliyorum. Bunun da kabulünü rica ediyorum.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Dervişin fikri neyse zikride o dur demiş atalarımız.Düşünceni kızınca dile getirmişsin.KIVIRMA ŞİMDİ……Agam gibi istifanızı verin.