banner1313

banner1300

banner1334

Yeni parti kurulacak mı? Flaş iddia...

AK Parti'den ayrılan Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül'ün iki ayrı parti kuracağı iddia edilirken, Habertürk yazarı Sevilay Yılman parti kurma fikrinin rafa kaldırıldığını iddia etti. 

SİYASET 17.04.2019, 18:41 Ceylan
Yeni parti kurulacak mı? Flaş iddia...

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, bugünkü yazısında Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı iddia edilen partiye değindi. Yılman, yazısında yeni parti projesinin askıya alındığını belirtirken, 'Bir parti kurma niyeti var. Bu kesin doğru. Ancak şu an bu proje askıya alınmış durumda' dedi. 

Parti kurma fikrinin neden askıya alındığını da açıklayan Yılman, 'Çünkü 31 Mart seçim sonuçları neticesinde mücadelenin önce AK Parti içerisinde verilmesinin daha doğru ve mantıklı olduğuna kanaat getirilmiş.' ifadelerini kullandı. 

İstanbul netlik kazanınca konuşacaklar

Yazısında Ahmet Davutoğlu ve ekibinin İstanbul seçimlerinin netlik kazanmasını beklediğini iddia eden Yılman, 'Anladığım kadarıyla başta Davutoğlu olmak üzere AK Parti içerisindeki muhalif kanat parti yönetimini ve politikalarını eleştirme, gördükleri yanlışları ve eksikleri kamuoyuyla paylaşma, dillendirme niyetindeler. Konuşmaya başlayacaklar yani. Bu oluşuma destek veren, içerisinde yer almak isteyenlerin 'Ne zaman başlayacaksınız konuşmaya?' sorusuna ise; 'Arkadaşlar acele etmeyin... Hele YSK şu İstanbul kararını bir açıklasın ondan sonra top bizde artık!' yanıtı veriliyor.' dedi.

Yorumlar (0)