banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

TBMM Başkanvekili Gök: Terör eylemidir...

banner1357

Ankara Çubuk'ta şehit cenazesinde Kılıçdaroğlu ile birlikte saldırıya uğrayan kişilerden olan TBMM Başkanvekili Levent Gök, saldırıya ilişkin 'Bu olay organize bir terör eylemidir.' dedi. 

SİYASET 22.04.2019, 20:09 Ceylan
TBMM Başkanvekili Gök: Terör eylemidir...
banner1353
banner1375

TBMM Başkanvekili Levent Gök, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na ve kendisine yapılan saldırıya ilişkin mecliste basın toplantısı düzenledi. Gök, Türkiye'nin en karanlık günlerinden bir tanesini yaşadıklarını ifade ederek, 'ün yaşanan hadise Türkiye'nin demokrasi gelişimine bakıldığında mutlaka sorgulanması, irdelenmesi, arkasındaki azmettiricilerin ortaya çıkarılmasıyla çözümlenmesi gereken bir hadisedir, sıradan bir olay değildir. Çubuk'a gidişatımızdan Çubuk Emniyet Müdürlüğü haberdar edilmiştir. Genel Başkanımızla katıldığımız cenaze töreni sırasında daha araçtan iner inmez başlayan protestolar, cenaze sırasında başka bir evreye geçmiş, artık can güvenliğini tehdit edecek boyuta olduğu, güvenlikle alakası olmayan sıradan yurttaşların hissedeceği bir ortama bürünmüştür. Cenaze töreninde şehidimize büyük bir saygısızlık yapılmıştır. Bizler için kutsal görev olan şehidimizin ve cenaze töreninin kılınmasının dahi engellendiği bir ortamı ben ülkeme asla yakıştıramıyorum. Orada hepimiz bir şehidimizin ailesinin acısını paylaşmak, ulusumuzun ortak üzüntüsüne ortak olmak için oradaydık.' dedi. 

Linç girişimidir

Ankara Valisi tarafından linç girişimine protesto denilmesine de tepki gösteren Gök, 'Bu olay organize bir terör eylemidir, Sivas olaylarının bir benzeridir, bu olay bir linç girişimidir. Devlet aklı iflas etmiştir, devletin bütün refleksleri acz içinde kalmıştır. Devletin güvenlikten sorumlu bütün organları olayı önlemek bir yana, ülkenin ana muhalefet liderini ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili'ni koruyamamıştır.' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner1381
13°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 19 Kasım 2019
İmsak 05:52
Güneş 07:21
Öğle 12:25
İkindi 14:56
Akşam 17:19
Yatsı 18:43