Hilas Otel

Çelik İnşaat

Suriyelilere yardımı kesmişti! Suç duyurusu...

CHP'den Bolu Belediye Başkanı seçilen ve geçtiğimiz günlerde Suriyelilere yardımları kestiğini açıklayan Tanju Özcan hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Suriyelilere yardımı kesmişti! Suç duyurusu...
banner1311

CHP'nin Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında, Uluslararası Mülteci Hakları Derneği 'Yabancı uyruklu kişilere yardım yapılmaması' talimatı hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Suç duyurusu öncesinde Uluslararası Mülteci Hakları Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı, Hukukçular Derneği, Özgür-Der, Sadakataşı Derneği, Yeryüzü Avukatlar Derneği, Uluslararası Hukukçular Birliği, Uluslararası Suriyeli Hukukçular Derneği ve Yeryüzü Çocukları Derneği temsilcileri, Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı önünde açıklamalarda bulundu.

Uluslararası Mülteci Hakları Derneği adına açıklama yapan Avukat Uğur Yıldırım, seçim sonrasında görevine başlayan Özcan'ın, seçim sonrasında Suriyelilere yardım yapılmaması talimatını uygulamaya koyduğunu belirtirken, aşevlerinin kapısının dahi ihtiyaç sahibi Suriyelilere kapanmasına neden olduğunu söyledi.

Yıldırım yaptığı açıklamada, 'Özcan'ın açıklamasında yer alan Suriyelilerin birden fazla kurumdan maaş aldıkları, Türk halkından çok daha iyi yaşadıkları gibi söylemler, haksız, mesnetsiz ve en basit haliyle genelleme yapılarak Suriyelilerle ilgili üretilmiş doğru bilinen yanlışlardan ibarettir. Bu söylemlerin gerçekliğini araştırmadan, popülist ve faşist bir yaklaşımla hakaret etmek, belediye başkanlığı makamında olan bir kişiye yakışmadığı gibi aynı zamanda yapılan açıklamaların mahiyetine bakıldığında suç teşkil etmektedir.' ifadelerini kullandı.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin
Metin - 1 ay Önce

Asparagas haber deniyor ama kimse de doğrusunu söylemiyor kim yalancı acaba?

Aykut
Aykut - 1 ay Önce

Türkiyedeki garibanlar doydumu? Dar gelirli vatandaş rahata kavuştumu? Bunlar olduysa bakılsın mülteciler. Ayrıca biz asla bir yere sığınan bir millet değiliz ama soruyorum aynı durumda olsak bize kim yardım eder.? Müslüman kardeşimiz dediklerimiz bir kere camiye girmiyor nasıl müslüman kardeşiz biri anlatsın

Murat aydemir
Murat aydemir - 1 ay Önce

Yav siz kimden yanasınız ya benim paramla yaşadın iyi valla giysin memleketine istemiyoruz kardeşim

SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312