banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Süleyman Soylu: PKK İstanbul'a sızmaya çalışıyor...

banner1357

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Ekrem İmamoğlu üzerinden PKK terör örgütü İstanbul'a sızmaya çalışıyor. Bunun bedelini ödeyemeyiz.' dedi.

SİYASET 18.06.2019, 16:07
Süleyman Soylu: PKK İstanbul'a sızmaya çalışıyor...
banner1353
banner1375

Soylu, Eyüpsultan'da bulunan Rami Kuru Gıda Hali Yönetimi ve esnafıyla düzenlenen programda konuştu. Soylu, "Siz kışın domatesle mi büyüdünüz? Kışın domates mi yedik? Bu kış domates yok diye hükümet gidiyordu. Hakikaten hükümet gidecekti. Kışın soğan, patates bazen olur, bazen olmaz. Sizin işiniz değil mi bu? Bazen boran olur. Fındıkta da öyledir. 2 yıl tutar, 1 yıl tutmaz. 3 yıl tutar, 1 yıl tutmaz. Kıyamet koptu. Hükümet gidiyor. Bizi bir patates, soğan çuvalının içine koyacaklar, bir tarafa bırakacaklar. Tam bu işlerle hep beraber karşı karşıya kaldığımız bu süreçte bu millet bize yüzde 52 oy verdi. Millet yaşamış çünkü." dedi.

Ekrem İmamoğlu'nu eleştiren Soylu, şöyle devam etti:

"Sosyal medyada zırvalar dolaşıyordu da herhalde bir belediye başkanı bunları söylemez diye aklımdan geçiriyordum. 'Bir zarfın içerisinde 20 lira var.' diyor. Cebinden çıkarıyor 20 lirayı. '20 liranın 5 lirası iptal olur mu?' diyor. Aklımızla dalga geçiyor. İmamoğlu, bir zarfın içerisinde 20 lira yok, 4 tane 5 lira var. Bunun 3'ü sağlam, 1'i sahte. İstanbul'da seçimi kazanmak için 'Sizin Allah'ınız deyip.' hepimize, şehidimize, kutsalımıza hakaret edip, oy alabilmek için Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'nun yanında Hızırbey Türbesi'nde dua eden Müslümanlardan da değiliz. Bana 'Ben senin geçmişini biliyorum.' diyor. Ne biliyorsun benim geçmişi mi? Allah'ıma şükürler olsun ben geçmişimden bugüne kadar domuz yiyerek gelmedim."

"İmamoğlu üzerinden PKK İstanbul'a sızmaya çalışıyor"

PKK terör örgütünün Ekrem İmamoğlu üzerinden İstanbul'a sızmaya çalıştığını aktaran Soylu, şöyle devam etti:

"Bunun bedelini ödeyemeyiz. Bunu çok net söylüyorum. İstanbul güçlü bir şehirdir. PKK yeniden kaynağını finanse etmeye çalışırsa, yeniden insan kaynağını oraya göndermeye çalışırsa İstanbul'da bunun bedelini ödeyemeyiz. Beylikdüzü'ndeydim gece yarısı. Dediler ki: 10 mahalleye kreş müjdesi verdi, 1 tanesini yaptı. 'Bir cami bir Cemevi yapacağım.' dedi. 2'sini de yapmadı. 37 vaadinden 1 elin parmakları kadar yapmadı. Şimdi diyor ki: 'İstanbul'a 150 kreş yapacağım. İstanbul'a 650 kilometre metro yapacağım.' Geldi, Atatürk portresini arkasına koydu. Vardı orada bir tane onu çıkardı, onu koydu. Bizim valimiz orayı devraldığı zaman ilk sözü şu oldu: 'Vali Atatürk portresini indirdi.' Yani bizi Atatürk düşmanlığıyla karşı karşıya bırakacak. Linç ettirecek. Allah'tan kameralar var da; kendi adamlarını alıp götürdüğü ortaya çıktı da kendi namusumuzu kurtardık. Geçen akşam dinledim. Neredeyse 'Marmaray'ın ihalesini ben yaptım.' diyecek. Bakın geldiği zaman musakka edebiyatı yaptı. VIP tartışmalarında valiye 'it' deme noktasına kadar getirdi. Ve orada valiye 'İt demedim.' diyor. Dün akşam bir yayına daha çıktı. Net bir şekilde 'Bu vali itlik yapmıştır. Ona itlik yaptığını bildiririz.' diyor. Dersin ki; 'Ben sinirlendim. Yapmamam gereken bir işi yaptım.' Senin oraya girme hakkın var mı? Milletvekili gitmeden ben geçerim diyor. O zaman tamam mafya da gelsin girsin. Hak hukuku olmayan da gelsin girsin. Böyle bir şey söz konusu mu?"

Yorumlar (0)