banner1518

banner1567

banner1334

banner1499

banner1525

banner1534

banner1581

Soylu'nun, kayyum açıklamasına İmamoğlu'ndan jet yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "İstanbul' kayyum söz konusu değil" açıklamasının ardından İmamoğlu, "Önemsememiştim. Polemikten beslenmiyorum, hala o noktadayım. Bir insanı karalamak hoş bir durum değil" şeklinde açıklama yaptı.

SİYASET 08.09.2019, 12:45
526
Soylu'nun, kayyum açıklamasına İmamoğlu'ndan jet yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişler Bakanı Süleyman Soylu'nun "İstanbul'a kayyum söz konusu değil. Bu terörle ilgili durum" açıklamasının ardından açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, "Önemsememiştim. Polemikten beslenmiyorum, hala o noktadayım. Söylenen sözler üzücüydü. Bir insanı karalamak hoş bir durum değil" dedi.

Ekrem İmamoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle;

SÖYLENEN SÖZLER ÜZÜCÜYDÜ

Devlet adamlığı diye bir tanımızı var bizim. Çok düşünüp az konuşmayı gerektiriyor. Sizi dünya dinliyor. Ülke içinde söylenen her cümle bizi ilgilendiriyor. Siyaset alanı dikkatli konuşmayı gerektiriyor.

Önemsememiştim. Polemikten beslenmiyorum, hala o noktadayım. Söylenen sözler üzücüydü. Bir insanı karalamak hoş bir durum değil.

BEN BURADA NASIL KONUŞUYORSAM DİYARBAKIR'DA DA ÖYLE KONUŞUYORUM

-Bu da bir polemik.

-Türkiye Cumhuriyeti'nin bir belediye binasına gittim ben. Türkiye Cumhuriyeti hukukun, adalet siteminin seçime girmesinde hiçbir sorun yoktur dediği kişiyi ziyaret ettim. HDP'ye Atatürk portresi hediye ettim. Türkiye'de yaşayan herkese ben istediğimi hediye ederim. Edemeyen utansın. Onlara da tavsiye ederim. Ben burda nasıl konuşuyorsam Diyarbakır'da da öyle konuşuyorum.

YENİKAPI'YA GİDECEK Mİ?

-Ben o araçarla fotoğraf çektirmem. Utanıyorum ben bu israftan. İsrafları ortaya çıkarmaya devam edeceğiz.

16 milyon hemşerim daha iyisini hedeflesin.

Şahıslardan belediye araç kiralayamaz. Bana ulaşmış bir bilgi yok. Çekecek farkları var mıdır bilmiyorum. Derhal gelip araçlarını alabilirler. Araç kira bedeli ve yakıt masrafları açıklanacak.

İsrafın bedeli herkesle paylaşılacak.

Yorumlar (0)