banner1313

banner1300

banner1334

Ses getiren ittifak çıkışı

Yeni parti kuracağı konuşulan Davutoğlu'na yakın kaynakların, Ali Babacan hareketiyle birleşme olmayacağını belirtmesine rağmen ileride bir ittifak olabileceğini ifade ettiği öğrenildi.

SİYASET 17.07.2019, 08:42
Ses getiren ittifak çıkışı

Türkiye siyasi gündeminde uzun zamandır yeni parti kuracağı konuşulan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakın kaynaklar, "Eylüle kadar her şey belli olur. Yılın sonunda teşkilatlanma biter" dedi. Davutoğlu'na yakın bir siyasetçi eski Bakan Ali Babacan ile birleşme olasılığına, "Birleşme olmaz ama ileride bir ittifak neden olmasın" yanıtı verdi.

Televizyona çıkacak

Ahmet Davutoğlu'na yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre, eski Başbakan 1 hafta 10 gün içinde ulusal bir televizyonda programa çıkacak. 31 Mart seçimlerden sonra açıkladığı manifestoyla dikkat çeken Davutoğlu'nun bu programda hem Cumhurbaşkanlığı Sistemi hem de parti yönetimine dair eleştirilerini sürdürmesi ve yol haritası ile ilgili soruları yanıtlaması bekleniyor.

2019'un sonuna doğru teşkilatlanma bitecek

Ahmet Davutoğlu'na yakın bir siyasetçi, "2 ay içinde her şey belli olur. Eylülde süreç şekillenmiş olur" ifadelerini kullandı. Alınan bilgilere göre, Davutoğlu ekibi her ne kadar istişareler sürse de teşkilatlanma çalışmalarına da başladı. Bir siyasetçi çalışmaların aslında 1 yıldır devam ettiğini, 2019 yılı sonuna gelindiğinde 81 ilde teşkilatlanmayı tamamlamış olabileceklerini ifade etti.

Yorumlar (0)