banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

Selvi: AK Parti'den kaç vekilin gideceğini hesapları yapılıyor

banner1475

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Ali Babacan'ın kuracağı partiye ilişkin 'Babacan'ın kuracağı partiye kaç milletvekilinin gideceği yönünde hesaplar yapılıyor' dedi.

SİYASET 11.07.2019, 12:05
Selvi: AK Parti'den kaç vekilin gideceğini hesapları yapılıyor
banner1353
banner1375

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 'Erdoğan kimin için 'Sonları hüsran olacak' dedi?' başlığıyla yayımlanan yazısında, Ali Babacan'ın kuracağı partiye ilişkin açıklamalarda bulundu. Selvi, yazısında gözlerin vekillere çevrildiğini ifade ederken 'Milletvekilleri Erdoğan’a bağlılık beyanında bulunma ihtiyacı hissediyorlar' diye konuştu. 

İşte Abdulkadir Selvi'nin yazısından o bölüm:

"Dünkü toplantıda daha önceki iki toplantıdan farklı bir sahne yaşanıyor. Yirmiye yakın milletvekili söz alıyor. Söz alan milletvekilleri Erdoğan’a bağlılıklarını bildirerek konuşmaya başlıyorlar. İstisnasız olarak, ‘Hiç endişeniz olmasın, biz sizin yanınızdayız’ diyorlar. Daha önceki toplantılarda böyle bir şeye ihtiyaç duyulmamasına rağmen bu kez milletvekilleri neden bağlılıklarını bildirme gereği duydu?

"Kaç milletvekilinin gideceği yönünde hesaplar yapılıyor"

AK Parti’nin içinden iki ayrı partinin doğmaya hazırlandığı bir dönemde elbette ki gözler milletvekillerine çevrildi. Ali Babacan’ın kuracağı partiye kaç milletvekilinin gideceği yönünde hesaplar yapılıyor. Davutoğlu ile beraber hareket edip etmeyecek milletvekilleri araştırılıyor. O nedenle milletvekilleri Erdoğan’a bağlılık beyanında bulunma ihtiyacı hissediyorlar. Bazı milletvekilleri ise bizzat Erdoğan’ın yanına giderek ’Yanınızdayız’ diyor. ’Siyasete sizinle başladım, sizinle bitiririm’ diyenler çıkıyor. ’Benim liderim sizsiniz. Başka arayışım olmaz’ diyene rastlanıyor.

"Erdoğan’a ’Siz ümmetin liderisiniz’ diye hitap ediyorlar"

AK Parti milletvekilleri sadece bağlılıklarını bildirmiyorlar. Erdoğan’a ’Siz ümmetin liderisiniz’ diye hitap ediyorlar. Dikkat buyurun, Erdoğan, Ali Babacan’a ’Partiyi parçalıyorsunuz’ dememişti, ’Ümmeti parçalıyorsunuz’ demişti. Erdoğan bu tablodan memnuniyet duyuyor.

Yorumlar (0)
banner1474
12°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 28 Ocak 2020
İmsak 06:14
Güneş 07:43
Öğle 12:53
İkindi 15:28
Akşam 17:53
Yatsı 19:16