banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

Selahattin Demirtaş'tan Ekrem İmamoğlu'na destek açıklaması: 'Kafa karışıklığı...'

banner1475

Selahattin Demirtaş, Twitter'dan yaptığı açıklamada, İstanbul seçimine dair olarak, Ekrem İmamoğlu'nun söyleminin desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Selahattin Demirtaş, "Sanırım kafa karışıklığı, kararsızlık falan yoktur" ifadesini kullandı.

SİYASET 18.06.2019, 11:49
Selahattin Demirtaş'tan Ekrem İmamoğlu'na destek açıklaması: 'Kafa karışıklığı...'
banner1353
banner1375

Halkların Demokratik Partisi eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Twitter'dan İstanbul seçimine dair açıklamalarda bulundu. Selahattin Demirtaş, "Bugün için, Sayın İmamoğlu’nun söyleminin desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Çünkü biz birlikte güzeliz" ifadelerini kullandı.

Selahattin Demirtaş'ın paylaşımları ise şöyle:

Merhaba arkadaşlar, nasılsınız? Bizler iyiyiz. Dirençle, umutla izliyoruz sizleri. Zoraki tekrarlanan İstanbul seçimine az kaldı. HDP'nin tavrını Genel Merkezimiz açıkladı zaten, biliyorsunuz. Eminim sahada da gereği yapılıyordur.

"KAFA KARIŞIKLIĞI, KARARSIZLIK FALAN YOKTUR"

Sanırım kafa karışıklığı, kararsızlık falan yoktur. Olmaması da gerekir kanımca. Çünkü çoktan seçmeli bir seçim değil bu. Demokrasi, barış, adalet, eşitlik, özgürlükler için bir yol açmak istiyorsak HDP'nin seçime ilişkin tavrı anlamlı ve önemlidir.

Bizler eşitçe, kardeşçe, barış içerisinde bir arada yaşamak isteyen yurttaşlarız. Hepimiz büyük acılar, zulümler, haksızlıklar yaşadık, yaşıyoruz. Buna rağmen güzel bir gelecek umudumuzu asla yitirmedik, çünkü bunun için mücadele ediyoruz.

Savaşsız, sömürüsüz, adil, demokratik bir yaşamı hep beraber var edelim istiyoruz. Bunun için de, demokrasiye inanan bütün güzel insanlar yan yana, birlikte olsun diye çabalıyoruz.

Her seçimle birlikte, böylesi bir geleceğin önünü açmaya çalışıyoruz. Elbette sırf seçimlerle her şey değişmez. Seçim dışında da, bu doğrultuda yılmadan, sabırla, inatla, cesaretle mücadeleyi sürdürmek gerekir.

İstanbul’un güzel insanları... Birilerine karşıtlık, düşmanlık yapmak için değil; toplumsal kutuplaşmayı daha da derinleştirmek için değil; kin, intikam, nefret için değil; kişisel çıkar kavgaları için değil; çocuklarımızın aydınlık yarınları için kullanın oyunuzu.

Bugün için, Sn İmamoğlu’nun söyleminin desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Çünkü biz birlikte güzeliz. HDP olmadan, HDP’yi dışlayarak hiçbir şey yeterince güzel olmaz. Birileri de artık anlasın ki, “zorla güzellik" de olmaz. Hepinize özlemle, yürek dolusu selamlar..

Yorumlar (0)
banner1474
17°
kapalı
Namaz Vakti 28 Ocak 2020
İmsak 06:14
Güneş 07:43
Öğle 12:53
İkindi 15:28
Akşam 17:53
Yatsı 19:16