Hilas Otel

Çelik İnşaat

Seçim kurulu başkanı ifadeye çağırıldı...

31 Mart seçimlerinde FETÖ izini araştıran İstanbul Başsavcılığı, iki sandık kurulu üyesi için tutuklama istedi. İfadesine başvurulan 35 kişiden 26'sı içinse yurt dışı yasağı konuldu. 

Seçim kurulu başkanı ifadeye çağırıldı...
banner1311

31 Mart Seçimleri'nde FETÖ iddialarını araştıran İstanbul Başsavcılığı, tespit ettikleri 43 sandık kurulu başkan ve üyesinin 35'inin ifadesine başvurdu. İfadelerine başvurulan kişilerden 26'sına yurt dışı yasağı konularak adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 2 üye içinse tutuklama talebi oluşturulduğu ortaya çıktı. 

Tutuklama istemiyle yargılanacak olan 2 üyenin ByLock kullandığı iddia edilirken, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildikleri öğrenildi.

Seçim kurulu başkanı da ifadeye çağırıldı

Anadolu Örgütlü Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında da, Maltepe'de görev yapan ve birinci dereceden yakınları terör örgütleriyle bağlantılı olan sandık başkanı ve üyeleri araştırıldı. Bu kapsamda, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Maltepe İlçe Seçim Kurulu Müdürü Emel Kaplan'ı da ifadeye çağırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300