banner1365

banner1345

Samsun'da kriz var 

banner1357

Samsun'da Çiftlik ve Gazi Caddesi Mecidiye Çarşısı ile Saathane Meydanı'nda işlerinin durma noktasına geldiğini söyleyen CHP Milletvekili Kemal Zeybek, "Samsun'da krizin etkilerinin daha fazla hissedilmesi dikkat çekicidir. Bir an önce esnafa kredi olanaklarının sağlanması gerekir" dedi

SİYASET 12.07.2019, 10:14 Onur Nurdemir
Samsun'da kriz var 
banner1353

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, esnafın zor günler yaşadığını söyledi. Son aylarda Çiftlik ve Gazi Caddesi Mecidiye Çarşısı ile Saathane Meydanı'nda  boş iş yerlerinin çoğaldığını belirterek, "Samsun’un en işlek caddeleri olan Çiftlik, Mecidiye ve Saathane Meydanı etrafında işyerlerinin kapanmasıyla kiralık ilanlarının çoğalması esnafın durumunu ifade etmekte. 2018 Ocak Mayıs dönemi ile 2019 Ocak Mayıs dönemi karşılaştırmasında Samsun'da işyeri açma oranlarında Türkiye ortalamasını altında kalırken, işyeri kapatma oranlarında ise; Türkiye ortalamasının iki katından daha fazla olduğunu görüyoruz. Samsun'da krizin etkilerinin daha fazla hissedilmesi ise dikkat çekicidir" diye konuştu.
 
BIÇAK KEMİĞE DAYANDI 
Milletvekili Zeybek, kredi olanakları yaratılarak esnaf ve sanatkarlara destek verilmesi gerektiğini ifade ederek, "Gerekli desteklerin verilmemesi durumda, esnaf ve sanatkarları zor günler beklemektedir. Esnaf, gerçek durumun görünenden daha kötü olduğunu, işyeri ve ev kirasını ödemekte zorlandıklarını, bıçağın kemiğe dayandığını ifade ediyor. Tüm bu olumsuz koşullara rağmen sanayici, tüccar, esnaf ve sanatkarların vermiş olduğu iş mücadelesi her türlü takdirin üstündedir. Toplumun kendini rahat hissettiği demokratik yönetim, özgürlükler sağlanmalı, herkes için adalet hissettirilmelidir. Tek adam yönetimi, kararları ekonominin ve toplumsal yaşamı olumsuz etkilemiştir. TBMM deki tek adam adına kararlar, Kanunlar çıkarıldığı müddetçe ekonominin ve insan yaşamının daha bozulduğu bir ülke durumundan mutlaka çıkmalıyız."
 

Yorumlar (0)
17°
sisli
Namaz Vakti 21 Ekim 2019
İmsak 05:20
Güneş 06:45
Öğle 12:24
İkindi 15:23
Akşam 17:54
Yatsı 19:13