banner1365

banner1345

Öztrak: İmamoğlu'nun mazbatası milletin eliyle yeniden verilecektir

banner1357

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Öztrak, "İmamoğlu'nun gasp edilen mazbatası, milletin eliyle yeniden kendisine verilecektir. Bundan en ufak bir şüphemiz yoktur." ifadelerini kullandı.

SİYASET 10.05.2019, 19:37
Öztrak: İmamoğlu'nun mazbatası milletin eliyle yeniden verilecektir
banner1353

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye-İran sınırındaki Iğdır'a bağlı Dilucu bölgesindeki terör saldırısında şehit olan piyade sözleşmeli er Hakan Özdemir'e Allah'tan, yaralı askere de acil şifa diledi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün akşam katıldığı iftar programındaki konuşmasından bahseden Faik Öztrak, "Sarayın kibirli kişisi bir iftar yemeğinde açmış ağzını, yummuş gözünü. İftar sofrasını adeta kendine miting alanı yapmış. Artık vatandaşlarımızın inançlarına da saygı kalmadı. Mübarek Ramazan ayında milletimizin huzur içinde orucunu açmasına bile izin verilmiyor." dedi.

Öztrak, Cumhurbaşkano Erdoğan'ın "milletin arasına kin, nefret, nifak tohumları saçmaya devam ettiğini de ileri sürdü.

YSK'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine yönelik kararından da bahseden Öztrak, sandığa darbe yapıldığını belirtti.

Faik Öztrak, sözlerine şöyle devam etti:

"YSK bu kararı ile hukuku ve içtihatlarını çöpe atmış, kendi varlık sebebini inkar etmiştir. Bu güne kadar demokrasinin ve hukuk devletinin tüm temel taşlarını söküp atan iktidar ise bu kumpasla elinde kalan son meşruiyet kalesi olan sandığı da ateşe vermiştir. Kurul kısa kararında bir kısım sandık kurulunun kanunu aykırı oluşturulması ve bunun seçim sonuçları etkiler nitelikte olmasını İstanbul Belediye Başkanlığı seçiminin iptalinin gerekçesi olarak göstermiştir. Daha ortada gerekçeli karar yoktur. Fakat AK Parti kısa kararda olmayan çok daha ayrıntılı iptal gerekçelerini yargıçlar daha yazmaya başlamadan sıralayıp durmaktadırlar. AK Parti'nin seçimi kaybetmiş belediye başkan adayı, genel başkanları bunları dile getirmekte bir de bununla ilgili yalan rüzgarı romanları etrafta servis edilmektedir. Aslında bütün bunlar bu ayrıntılı iptal gerekçelerinin hangi adreslerde kaleme alındığını ortaya koyuyor. Bu iptal gerekçelerini yazanlar YSK'yi ve YSK'dekileri bu darbeye azmettirenlerdir."

Yorumlar (0)
banner1363
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 19 Ekim 2019
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 12:25
İkindi 15:25
Akşam 17:57
Yatsı 19:16