Hilas Otel

Çelik İnşaat

MHP'li başkandan yolsuzluk açıklaması: 30'a yakın...

Kırıkkale'de genellikle öğrencilerin yaşadığı Yahşihan ilçesinde, AK Partili Başkan Ahmet Sungur'dan 31 Mart'ta görevi devralan MHP'li Osman Türkyılmaz, belediyede 30'a yakın yolsuzluk tespit edildiğini açıkladı. 

MHP'li başkandan yolsuzluk açıklaması: 30'a yakın...
banner1311

Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde, AK Partili Ahmet Sungur'dan görevi devralan Milliyetçi Hareket Partisi adayı Osman Türkyılmaz, yaptığı açıklamada belediyede 30'a yakın yolsuzluk tespit edildiğini açıklarken, sadece bir kişinin zimmetine 146 bin 275 TL geçirdiğini iddia etti. Türkyılmaz, belediyenin 21 milyon TL borcunun olduğunu açıkladı.

Türkyılmaz, konuyla ilgili “İlçemizde göreve geldikten sonra başlatmış olduğumuz araştırmalar neticesinde başta reklam, ilan, imar, su gibi birimlerde olmak üzere 30’a yakın yolsuzluk tespit edilmiştir. Dosyalar savcılığa iletildikçe kamuoyu ile paylaşılacaktır” dedi.

146 bin TL zimmet

Bir kişinin zimmetine 146 bin TL geçirdiğini iddia eden MHP'li başkan, “Belediyemiz bünyesinde çalışan personelin, ilçemiz sınırları içerisindeki iş yerlerinden işgaliye ve reklam bedeli toplayıp, zimmetine geçirdiği tespit edilmiştir. Tüm iş yerlerinde tutanak tutulmuştur. Konu, Cumhuriyet Başsavcılığına bildirilmiş, yasal süreç başlatılmıştır. Zimmete geçirilen tutar 146 bin 275 TL’dir. Yahşihan halkına hesap verme zamanı geldi. Her kuruşun hesabı halka verileceği gibi halkın parasını hiç edenler yargı önüne çıkarılacak. Halka ve adalete hesap verecek olan kişiler hesabını ahirette de mutlaka vereceklerdir. Söz verdik sözümüzü tutuyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308