banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Melih Gökçek'ten gizli oda açıklaması

Dün akşam saatlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından iddia edilen ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde gizli oda iddiaları üzerine Melih Gökçek'ten açıklama geldi. 

SİYASET 17.04.2019, 16:18 Ceylan
Melih Gökçek'ten gizli oda açıklaması
banner1343

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, dün akşam katıldığı televizyon programında Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde retina ile girilen bir oda olduğunu ve bu odaya Mansur Yavaş'ın giremediğini iddia etmişti. 

Soyer'in iddialarına göre 12. katta olan bu odayla ilgili eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek açıklamalarda bulundu. Gökçek, böyle bir odanın olmadığını olsa bile doğal bir durum olduğunu ifade etti.

Melih Gökçek odayla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 'Sabahtan beri gazeteciler arayıp duruyor. Sayın Yavaş 12. katta retinalı anahtar olan odayı hala açamamış. Acaba odada ne saklanıyor? 12. katta insan kaynakları var, arkadaşlara sordum; "olayın aslı nedir?" bizde retinalı oda falan yok dediler.. Ancak şöyle bir olay olmuş. Sayın Yavaş'ın adamları ilk gece yarısı insan kaynaklarını basmış ve yedek anahtarla kapıları açmışlar. Bir kapının anahtarı önceden değiştirildiği için kapıyı açamamışlar. Belli ki sayın Yavaş olaya gizem katmak için, retinalı oda diyerek İzmir belediye başkanını işletmiş. Bence sırf geçmiş yönetimi karalamak için böyle şeyler uydurmak yakışık değil. Kaldı ki artık parmak izli, şifreli veya retinalı anahtarlar tüm kamu kuruluşlarında kullanılıyor. Yani böyle bir şey olsa ilgili memura gece yarısı değil de, gündüz gözüyle kapı açtırılamaz mı?' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 23 Eylül 2019
İmsak 04:50
Güneş 06:15
Öğle 12:32
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:59