banner1320

Mansur Yavaş iki kişiyi görevden aldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş iki ismi daha görevden aldı. Görevden alınan kişilerin Mehmet Özhaseki tarafından göreve getirildiği iddia ediliyordu. 

Mansur Yavaş iki kişiyi görevden aldı
banner1314

Sözcü Gazetesi'nin haberine göre, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş belediyede operasyon başlattı. Saygı Öztürk'ün iddialarına göre, Refik Tuzcuoğlu ile İsmail Erdoğan görevden alındı. 

Mehmet Özhaseki'nin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde ekmek fabrikasının genel müdürlüğünü yapan ve KASKİ yönetim kurulu üyeliğine getirilen Refik Tuzcuoğlu, müsteşar yardımcılığı da yapmıştı. 

Seçim öncesinde genel sekreterliğe getirilen ve Mehmet Özhaseki'nin seçim organizasyonlarını yürüten Tuzcuoğlu'ndan boşalan koltuğa ise CHP'nin Giresun eski milletvekili Murat Özkan'ın geçmesi bekleniyor. Özkan'ın genel sekreterliğe geçirilmesine dair yazının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na gönderildiği iddia ediliyor. 

Teftiş Kurulu Başkanı İsmail Erdoğan'ın ise görevden alındığı ve yerine müfettiş olan Ata Şengül'ün getirildiği biliniyor. 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300