banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Kürsüsünden bela okuyan CHP'li vekile HDP'den sitem

banner1357

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın Meclis'te yaptığı konuşmasında "Teröristin ağzıyla konuşanların Allah belasını versin!" ifadesine HDP'den yanıt geldi. HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, "Siyaset bir günlük, bir aylık değil. HDP bu ülke ve bilhassa sizin için bir şanstı." ifadelerini kullandı.

SİYASET 27.10.2019, 12:17 Ahmet Dirim
Kürsüsünden bela okuyan CHP'li vekile HDP'den sitem
banner1353
banner1375

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın Meclis'te yaptığı konuşma tansiyonu yükseltmişti. Ağbaba, konuşmasında "Teröristin ağzıyla konuşanların Allah belasını versin!" dedikten sonra Genel Kurul'da bulunan milletvekillerinden "Amin" sesi yükselmişti. Veli Ağbaba'nın bu açıklamalarına geçmiş dönem HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp'ten, "Siyaset bir günlük, bir aylık değil. HDP bu ülke ve bilhassa sizin için bir şanstı! şeklinde yanıt geldi.

"AMİN DEMEYE DEVAM EDİN"
Ağbaba, "Amin demeye devam edin" dedikten sonra şu ifadeleri kullandı: "Tacizci, tecavüzcü, MİT'in ve emniyetin kırmızı bültenle aradığı Osman Öcalan'ı TRT'ye çıkarların da Allah belasını versin!"

MECLİS SIRALARINDAN UĞULTU YÜKSELDİ
Ağbaba'nın bu sözlerinin ardından milletvekillerinden bir uğultu yükseldi. Bazı vekillerin Ağbaba'nın sözlerine tepki gösterdi.

"HDP, BU ÜLKE VE BİLHASSA SİZİN İÇİN BİR ŞANSTI"
Veli Ağbaba'nın bu açıklamalarını paylaşan geçmiş dönem HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp; "Siyaset bir günlük, bir aylık değil HDP bu ülke ve bilhassa sizin için bir şanstı! Ayrıca mevcut iktidarı eleştirmek adına kimi zaman sözler söyleme gibi bir davranışa düşmeyin zira mevcut hukuksuzlukların bir fiil ortağısınız!" yorumunu yaptı.

Yorumlar (0)
banner1381
10°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 14 Kasım 2019
İmsak 05:47
Güneş 07:15
Öğle 12:24
İkindi 14:59
Akşam 17:23
Yatsı 18:46