Karamollaoğlu: Karar vermedik...

YSK'nın İstanbul seçim iptali ve yenilenmesi kararının ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul seçimleri için kararlarını vermediklerini ifade etti. 

Karamollaoğlu: Karar vermedik...
banner1314

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 23 Haziran'da İstanbul'da aday gösterip göstermeyecekleri konusunda açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, 'Biz, kararımızı geniş bir istişareden sonra vereceğiz. Normal olarak seçimler şu anda mevcut haliyle devam edecek. Dün biz Başkanlık Divanımızı topladık. Yüksek İstişare Kurulumuzu toplayıp onların da kararını alacağız. Genel İdare Kurulumuzdaki arkadaşlara istişarede bulunacağız.' dedi.

Açıklamasında YSK'nın kararına da değinen Karamollaoğlu, 'İktidarın bu süreci aklıselim ile geçirmesi gerektiğine vurgu yapmak istiyorum. Bunu aynı zamanda muhalefet için de tekrarlamayı bir görev biliyorum. Sağduyu ve teenni ile bu seçim süreci tamamlanmalıdır. Her ne yaşanırsa yaşansın, asla gelecekten ümit kesmemeliyiz. Bu süreçte ülkemizi bekleyen en önemli tehlike, birtakım provokasyonlar ve kışkırtmalardır. Herkes bilmeli ki, ne yaşanırsa yaşansın demokrasilerde tek çözüm yolu sandıktır ve insanımızın tercihidir. Sokaktan medet umanlara bu süreçte asla taviz ve fırsat verilmemelidir. Kararımızı geniş bir istişareden sonra vereceğiz' ifadelerini kullandı.

YSK'nin kararının ardından ve gelecek süreçte CHP ile bir temas kurulması ihtimalinin sorulması üzerine ise Karamollaoğlu, "Bu konuyla ilgili Kılıçdaroğlu ile -kendisi bir telefon açtı- görüştüm. Böyle bir karar alınır alınmaz aramıştı, o kadar. Bu konuda başka bir görüşmemiz olmadı." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300