banner1365

banner1345

Karamollaoğlu: Karar vermedik...

banner1357

YSK'nın İstanbul seçim iptali ve yenilenmesi kararının ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul seçimleri için kararlarını vermediklerini ifade etti. 

SİYASET 08.05.2019, 16:07 Ceylan
Karamollaoğlu: Karar vermedik...
banner1353

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 23 Haziran'da İstanbul'da aday gösterip göstermeyecekleri konusunda açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, 'Biz, kararımızı geniş bir istişareden sonra vereceğiz. Normal olarak seçimler şu anda mevcut haliyle devam edecek. Dün biz Başkanlık Divanımızı topladık. Yüksek İstişare Kurulumuzu toplayıp onların da kararını alacağız. Genel İdare Kurulumuzdaki arkadaşlara istişarede bulunacağız.' dedi.

Açıklamasında YSK'nın kararına da değinen Karamollaoğlu, 'İktidarın bu süreci aklıselim ile geçirmesi gerektiğine vurgu yapmak istiyorum. Bunu aynı zamanda muhalefet için de tekrarlamayı bir görev biliyorum. Sağduyu ve teenni ile bu seçim süreci tamamlanmalıdır. Her ne yaşanırsa yaşansın, asla gelecekten ümit kesmemeliyiz. Bu süreçte ülkemizi bekleyen en önemli tehlike, birtakım provokasyonlar ve kışkırtmalardır. Herkes bilmeli ki, ne yaşanırsa yaşansın demokrasilerde tek çözüm yolu sandıktır ve insanımızın tercihidir. Sokaktan medet umanlara bu süreçte asla taviz ve fırsat verilmemelidir. Kararımızı geniş bir istişareden sonra vereceğiz' ifadelerini kullandı.

YSK'nin kararının ardından ve gelecek süreçte CHP ile bir temas kurulması ihtimalinin sorulması üzerine ise Karamollaoğlu, "Bu konuyla ilgili Kılıçdaroğlu ile -kendisi bir telefon açtı- görüştüm. Böyle bir karar alınır alınmaz aramıştı, o kadar. Bu konuda başka bir görüşmemiz olmadı." dedi.

Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 19 Ekim 2019
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 12:25
İkindi 15:25
Akşam 17:57
Yatsı 19:16