banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Kabine değişikliği için tarih belli oldu

banner1357

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabinede revizyona gideceği iddiaları konuşulmaya devam ederken, AK Parti'de bir yöneticinin 'Kabine değişikliği 2-3 ay sonra' dediği iddia edildi. 

SİYASET 09.09.2019, 11:46
Kabine değişikliği için tarih belli oldu
banner1353
banner1375

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 'Kabine değişikliği ne zaman?' başlıklı yazısında AK Parti'nin kulis bilgilerini aktardı. Selvi, kulislerde kabine değişikliğinin gündemde olduğunu ifade ederek, 'Güvenilir kaynaklar doğrulamadı ama biz yine de o geceyi diken üstünde geçirdik. Hatırlarsanız İstanbul seçimlerinin ardından da benzer bir gece yaşanmıştı' yazdı.

"KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ 2-3 AY SONRA"

Selvi, 5 Eylül Perşembe gecesi yaşanan bu hareketliliği paylaştığı bir parti yöneticisinin, "Bu işleri bilen birisinin bana söylediğine göre kabine değişikliği 2-3 ay sonra" dediğini aktardı.

Selvi'nin yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

"Kabine değişikliği sorulduğunda Erdoğan, 'Böyle bir şey yapılması gerekiyorsa biz yaparız, siparişle bu işler olmaz' demişti. Erdoğan, kabine değişikliğiyle ilgili haberlerin mürekkebi kurumadan bakanlarını değiştiren bir lider değil. Hatta yazılıp konuştuğu zaman değiştirecekse de değiştirmiyor. Zamanlamasını ve çerçevesini kendisinin belirlediği zamanlarda yapıyor. Bu kez de öyle olacak gibi. Perşembe gecesi yaşadığımız hareketliliği paylaştığım bir parti yöneticisi, 'Bu işleri bilen birisinin bana söylediğine göre kabine değişikliği 2-3 ay sonra' dedi."

Yorumlar (0)