banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

İYİ Parti'de şok istifa

banner1357

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, Çerkezlere asimilasyon yapıldığını iddia ettiği sözleri üzerine partide yaşanan tartışma nedeniyle görevinden istifa etti.

SİYASET 04.09.2019, 14:41
İYİ Parti'de şok istifa
banner1353
banner1375

İYİ Parti'de Hukuk ve Seçim İşleri'nden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, görevinden istifa etti. 3 Ağustos'ta çarşaf liste ile girilen sandıktan, partinin önde gelen isimlerini geride bırakan ve 436 oyla 7. sırada yer alan Seymen, 1 ay sonra yönetimden istifa kararı aldı. Seymen, Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı olduğu dönemde, "Cumhuriyetin ilk yıllarında Çerkezlere asimilasyon uygulandığını" söylemiş, bu sözler özellikle MHP'den gelen bazı partililer tarafından sosyal medya ve partiye yakın yayın kuruluşlarında yeniden tartışma konusu olmuştu. Habertürk televizyonunda yer alan habere göre Seymen "Amacım, Atatürk ve Cumhuriyet'e hakaret değildi" ifadelerini kullandı.

"Hainlik ve ayıbımız yoktur çok şükür''

Sosyal medya üzerinden de bir paylaşımda bulunan Seymen "Çerkes kültüründe 'Ayıp' sözünün ağır bir yaptırımı ve karşılığı vardır. Eksiğimiz, hatamız olabilir fakat hiçbir konuda hainlik veya ayıbımız yoktur çok şükür." ifadelerine yer verdi. Öte yandan Seymen'in partide üye olarak kalmaya devam edeceği belirtildi.

Yorumlar (0)