banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

İmamoğlu'ndan Bakan Soylu'nun kayyum çıkışına cevap

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "İstanbul'a kayyum atanacak mı?" sorusuna "Pazar sabahı açıklayacağım" yanıtını vermesi, İBB Başkanı'na soruldu. İmamoğlu, "Bütün bunlar polemik. Ben pazar günü kimin ne diyeceğini umursamıyorum" cevabını verdi.

SİYASET 07.09.2019, 11:30 Ahmet Dirim
İmamoğlu'ndan Bakan Soylu'nun kayyum çıkışına cevap

Okulların açılmasıyla ilgili basın toplantısı düzenleyen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yenikapı'da sergilediği kiralık araçlar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dünkü açıklaması hakkında açıklamalarda bulundu:

KİMİN NE DİYECEĞİNİ UMURSAMIYORUM

"Yıllık 50 milyon liralık tasarruftan bahsediyoruz. Böyle bir israfı ortadan kaldırma çabamızı manipüle etmeye çalışan akla ben şaşıyorum. Biz toplamda 1300 aracın fazlalık olarak kullanıldığını saptadık. 700'ün üstünde bir sayı orada sergileniyor. İsraf var, illa şu marka mı olacak? Kayyum meselesini ortaya getirmek, pazar günü bunu diyecekmiş, şunu diyecekmiş... Bütün bunlar polemik. Ben pazar günü kimin ne diyeceğini umursamıyorum. Benim işim İstanbullu'ya hizmet. O saatlerde İstanbullu'ya yeşil alan kazandırmak için çalışmada bulunacağım, bunu canlı da yayımlayacağız. Bakalım insanlar o polemiği mi merak edecek, yoksa orman işini mi merak edecek?"

BELEDİYE İŞİ ŞOV İŞİ DEĞİL

İmamoğlu'nun talimatıyla, İBB'nin kiraladığı yüzlerce otomobil Yenikapı miting meydanına önceki gece getirilerek sergilenmeye başlamıştı. Bu olay üzerine basına konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yenikapı'da sergilenen araçların araştırılmasıyla ilgili talimat verdiğini belirterek "Belediye işi şov işi değildir" ifadelerini kullanmıştı. Bakan Soylu, "İstanbul Büyükşehir Belediyesine kayyum atanacak" iddialarına Pazar günü katılacağı bir televizyon programında yanıt vereceğini de söylemişti.

Yorumlar (0)
19°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Namaz Vakti 19 Eylül 2019
İmsak 04:46
Güneş 06:12
Öğle 12:33
İkindi 16:00
Akşam 18:44
Yatsı 20:05