Hilas Otel

Çelik İnşaat

Erdoğan: İstanbul'da belediyeciliği bilmeyenlerle olmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde İstanbul muhtarlarının katılımıyla düzenlenen iftar programında konuştu. Erdoğan, konuşmasında 'Dünyada seçilmiş bir şehir İstanbul, Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar olan bir şehir. Bu şehre öyle bu işlerden anlamayan, belediyeciliği bilmeyen tanımayan bunlarla olmaz.' dedi.

Erdoğan: İstanbul'da belediyeciliği bilmeyenlerle olmaz
banner1311

İstanbul'da Haliç Kongre Merkezi'nde İstanbul muhtarlarıyla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada Ekrem İmamoğlu için 'Bu şehre öyle bu işlerden anlamayn, belediyeciliği bilmeyen tanımayan bunlarla olmaz.' dedi. Erdoğan, 'Külliye’de milletin evinde şuana kadar 25 bine yakın değerli muhtar kardeşimi ağırladım. Devam edecek 50 bini aşkın muhtar kardeşimizle külliyede buluşmaya yemeği yiyip ikramları yapmaya devam edeceğiz. Bir yol arkadaşımı, dava arkadaşımı tecrübeleriyle deneyimleriyle ulaştırma bakanlığından ardından TBMM başkanlığına onun öncesinde başbakanlığı varıncaya kadar Türkiye’de ciddi deneyime sahip olan Binali Yıldırım kardeşimizi biz İstanbul’umuza layık gördüysek bunun sebebi var.' dedi.

Erdoğan, İstanbul'da işten anlamayan, belediyeciliği bilmeyenlerle olmaz diyerek, 'Dünyada seçilmiş bir şehir İstanbul, Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar olan bir şehir. Bu şehre öyle bu işlerden anlamayan, belediyeciliği bilmeyen tanımayan bunlarla olmaz. Bakın boğazın altından bir Marmaray ve Avrasya geçiyor değil mi? Bunu Binali Bey'in bakanlığı benimde başbakanlığım döneminde yaptık. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yaptım, denizin altından geçenlere de karşı çıktılar. İstanbul’u bunlara nasıl teslim edeceğiz. Susuzluk kimin döneminde vardı, çöp dağları kimin döneminde vardı hatırlayın. Belediyecilik bizim işimiz, bunu da İstanbul’da sizlerle beraber biz başarırız. Bu yolda beraber olalım, bizi yalnız bırakmayın ve inşallah Ramazan’ın ardından yapacak 23 Haziran seçimlerinden zaferle çıkalım, İstanbul’umuzu emin ellere teslim etmiş olalım' diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1310

banner1308