Erdoğan'dan Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya ilişkin konuştu. Erdoğan 'Ne yazık ki dün Çubuk'ta bir şehidimizin cenaze töreninde istenmeyen bir olay meydana gelmiş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik protestolar şiddet eylemine dönüşmüştür' dedi.

Erdoğan'dan Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması
banner1314

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından şehit cenazesinde Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıya ilişkin konuştu. Erdoğan yaptığı açıklamada, 'Dün dört şehidimizi toprağa verdik. Allah şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Bu vatan onların bize bıraktığı kutsal bir emanettir. Ne yazık ki dün Çubuk'ta bir şehidimizin cenaze töreninde istenmeyen bir olay meydana gelmiş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik protestolar şiddet eylemine dönüşmüştür. Olay tüm boyutlarıyla soruşturulmaktadır. Şiddeti asla tasvip edemeyiz. Şiddetin ve terörün her türüne karşıyız. Kimsenin Türkiye'nin huzur iklimine zarar vermesine müsaade etmeyiz.' ifadelerini kullandı. 

11 kişinin kimliği tespit edildi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıranlardan 11 tanesinin kimliğinin tespit edildiği açıklanırken, 6'sının yakalandığı açıklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312