banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Erdoğan'dan Davutoğlu'nun 'Defter' çıkışına rest

banner1357

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun terörle mücadeleyle ilgili 'Eski defterler' çıkışına yanıt verdi. 

SİYASET 30.08.2019, 14:54
Erdoğan'dan Davutoğlu'nun 'Defter' çıkışına rest
banner1353
banner1375

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, burada 'Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok kişi, insan yüzüne çıkamaz.' diyen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yanıt verdi. Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın öncülüğünde yürütülen yeni parti kurma çalışmalarına değinen Erdoğan, "Partimizden ayrılıp da şu anda CHP'nin içinde sığıntı durumuna düşenler oldu. Bunlar bizim derdimiz değil, biz AK Parti olarak tarih yazar durumdayız. AK Parti hamdolsun ulusal olmaktan uluslararası olma statüsüne erişti" dedi.

Sözlerinin devamında eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun son dönemde yaptığı açıklamalara da değinen Erdoğan, "Bu arkadaşlar ne söyleyeceklerse gelsinler söylesinler, böyle lafla tehdit olmaz. Bagajlarında ne varsa ortaya dökmelerinde fayda var" diye konuştu.

AHMET DAVUTOĞLU NE DEMİŞTİ?

Eski Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kendisine yöneltilen eleştirilere tepki göstererek şunları kaydetmişti:

"Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok kişi, insan yüzüne çıkamaz. Neden mi? Gelin hafızanızı bir yoklayın. İleride bir gün Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman en kritik dönemlerden biri 7 Haziran-1 Kasım arasındaki dönem olacaktır. Başbakanlık görevini aldığım zaman -bunu izah etmek zorundayım, kampanya dolayısıyla bu soruları aldığım için- 6-8 Ekim olayları oldu. O olaylar esnasında çözüm süreci adı altında Türkiye'nin kamu düzeninin nasıl yerle bir edildiğini görme imkanı bulduk."

Yorumlar (0)