banner1320

Erdoğan: 'Abdullah Gül kurucumuz değildi'

Hürriyet Yazarı Abdulkadir Selvi, yeni parti kurmaya hazırlandığı iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti'den ihraç edilebileceğini iddia etti. Selvi, ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Abdullah Gül için 'Kurucumuz değildi.' dediğini söyledi.

Erdoğan: 'Abdullah Gül kurucumuz değildi'
banner1314

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, yeni parti kurmaya hazırlandığı iddia edilen Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti'den itiraz edilebileceğini söyledi. Selvi, yazısında 'Erdoğan, Ramazan'dan sonra Davutoğlu'yla ilgili ihraç sürecinin başlatılabileceği yönünde sinyal veriyor.' ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cuma günü Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nda, Cumartesi günü de İstanbul'da geniş katılımlı bir toplantıda İstanbul seçimleri masaya yatırdığını ifade eden Selvi, burada konuşulanları takipçilerine aktardı.

Selvi, Erdoğan'ın şunları söylediğini belirtti:

"Abdullah Gül için 'Kurucumuz değildi. Zaten Cumhurbaşkanlığından sonra da partimize üye olmadı' diyor. Davutoğlu için 'eski başbakan' ifadesini kullanmakla yetiniyor. Ama Ramazan'dan sonra Davutoğlu'yla ilgili ihraç sürecinin başlatılabileceği yönünde sinyal veriyor."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300