banner1320

Ekrem İmamoğlu'ndan YSK açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mısır Çarşısı'nda alışveriş yaptı. Ardından Eminönü'nde kurulan Ramazan çadırını inceleyen İmamoğlu, İstanbul itirazları ve YSK'nın alacağı karara dair açıklamalarda bulundu. 

Ekrem İmamoğlu'ndan YSK açıklaması
banner1314

İmamoğlu açıklamasında, 'Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) alacağı karar, inşallah Türkiye'nin demokrasisi adına önümüzü açacak ve ışık tutacak bir karar olur. 36 gündür Türkiye bu konuyla çalkalanıyor. İstanbul bu sürecin içine çekiliyor ve toplum gerçek sorunlardan uzak tutuluyor. Çok uzadı, bitmesi lazım.' dedi.

Ekonomiye de değinen İmamoğlu, YSK'nın kararıyla ilgili 'YSK'nin alacağı karar, inşallah Türkiye'nin demokrasisi adına önümüzü açacak ve ışık tutacak bir karar olur. 36 gündür Türkiye bu konuyla çalkalanıyor. İstanbul bu sürecin içine çekiliyor ve toplum gerçek sorunlardan uzak tutuluyor. Çok uzadı, bitmesi lazım. Seçim, 31 Mart'ta yapılmıştır. Tüm gerekçeler araştırılmıştır. Tüm araştırmaların sonucu bellidir. Seçim kazananı da şu an kameralara konuşuyor. Bir tek teyit etmesi gereken Yüksek Seçim Kurulu, o kararı almak durumundadır. Bu kararı bekliyoruz. İnşallah, bu süreç bu akşam biter. Yarından itibaren işlerimize odaklanmış şekilde yolumuza devam ederiz.' ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300