Hilas Otel

Çelik İnşaat

Ekrem İmamoğlu'na 'Erdoğan en iyisi mi?' sorusu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekram İmamoğlu, İtalyan La Stampa gazetesine açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, 'Erdoğan gelmiş geçmiş en iyi belediye başkanı mı?' sorusunu yanıtladı. 

Ekrem İmamoğlu'na 'Erdoğan en iyisi mi?' sorusu

La Stampa gazetesinde söyleşide bulunan Ekrem İmamoğlu, 'Seçilmenizde Kürtlerin belirleyici rolü oldu. Bu azınlık için ne yapacaksınız?' sorusuna cevap verdi. İmamoğlu soruya,  'Etnisite ya da din temelli bir yönetimim olmayacak' cevabını verdi.

Beş sayfalık söyleşide, İmamoğlu'nun 'Mucize adam' haline geldiği belirtilirken, fazla heyecana da kapılmadığı belirtildi.

İstanbul itirazları

AK Parti tarafından YSK'ya sunulan dilekçe üzerinen yapılan itirazlara ilişkin 'YSK'nin alacağı karardan korkup korkmadığı' sorulan İmamoğlu, 'Ben rahatım. Bu itirazların hiçbir hukuki zemini yok, kanıtsız iddialara dayanıyorlar. YSK'nin itirazları reddedeceğine eminim.' dedi.

Herkesle çalışabilirim

İmamoğlu, gazetenin "İstanbul'da halen çok sayıda belediye AK Parti'nin elinde. Sizi zora sokmak için ellerinden geleni yapacaklarını düşünmüyor musunuz?"  sorusuna ise, 'Benim amacım karşılıklı işbirliğine dayalı bir sistem kurmak. Herkesin benimle çalışılabileceğini bilmesini istiyorum' cevabını verdi.

Erdoğan sorusu

La Stampa gazetesinden editörün 'Erdoğan İstanbul'un gelmiş geçmiş en iyi belediye başkanı olarak görülüyor. Bu fikre ne kadar katılıyorsunuz? Bununla kıyas edilmekten korkmuyor musunuz?' sorusuna da cevap verdi. İmamoğu bu soruya, 'Benim fikrimin o kadar önemli olduğunu sanmıyorum. Erdoğan'ın çok sevildiğini hatırlıyorum, ben o dönemde çalışan bir öğrenciydim. Ben iyi bir belediye başkanı olarak hatırlanmak için çalışacağım. En iyisi olmasa da İstanbul'un gelmiş geçmiş en demokratik belediye başkanı.' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312