banner1589

banner1567

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert sözler!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iç güvenlik birimleriyle buluştuğu iftar programında 420 sözde üst düzey teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Ekonomiye ilişkin de önemli mesajlar Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜSİAD YİK Başkanı Tuncay Özilhan'ın yaptığı konuşmayı eleştirdi. Özilhan'ın konuşmasını üzüntüyle dinlediğini belirtenCumhurbaşkanı ''Türkiye'yi içeriden vuranlara hesap sormasını bilirim'' dedi.

SİYASET 16.05.2019, 22:34
147
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert sözler!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde iç güvenlik birimleriyle bir araya geldiği iftarda konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bölücü terör örgütü başta olmak üzere, bu milletin birliğine, beraberliğine, canından aziz bildiği değerlerine kasteden katil sürülerinden, döktükleri her damla kanın hesabını misliyle sorduk, sormaya da devam edeceğiz. Sadece son 2,5 yıl içerisinde 16'sı kırmızı listeden 420 sözde üst düzey teröristi etkisiz hale getirdik." ifadelerini kullandı.

"Dünyanın 34 farklı ülkesinde, 78 şehitliği olan bir milletiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz, şehitleri ile yaşayan, şühedanın ölmediğine inanan, iman eden bir dinin mensuplarıyız. Biz, Macaristan'dan Japonya'ya, İngiltere'den Ürdün ve Yemen'e kadar dünyanın 34 farklı ülkesinde, 78 şehitliği olan bir milletiz. Biz, İstiklal Marşı'nda bile şehitliği arzulayan, şehitliği taltif eden, şühedanın emanetini evlatlarına hatırlatan bir toplumuz. Bunun için Türkiye, dünyanın en büyük şehitliğidir diyoruz." dedi.

"Kendi ülkelerinde her türlü hukuksuzluğa imza atanlar, 15 Temmuz gecesi darbecilerin kazanmasını umutla bekleyenler, bakıyorsunuz son günlerde farklı kollardan ülkemizi hedef almaya başladılar. Bu çevrelerin Türk demokrasisine gölge düşürebilmek niyetiyle ellerinden geleni ardına koymayacaklarını hepimiz gayet iyi biliyoruz."  

İstatistik cinliğine başvuran konuşması...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "TÜSİAD YİK Başkanı Tuncay Özilhan'ın buram buram demokrasi hazımsızlığı kokan, üstüne bir de Türkiye'yi karalamak için istatistik cinliğine başvuran konuşmasını üzüntüyle dinledim." ifadelerini kullandı.

"Bunun hesabını sormasını da bilirim''

"Daha bir hafta önce ziyaretime geldiniz, sizlerle biz neleri konuştuk? Bir hafta geçmeden yaptıkları açıklamalara bak. Unutmayalım ki bu ülke hepimizin ortak vatanıdır. Bu dolarlar, bu avrolar sizleri kurtarmaz. Bu millet sizleri kurtarırsa kurtarır. Şunu bilin ki Türkiye'yi dışarıdan vuranlar vurmaya çalışıyor ama içeriden vuranlara bunun hesabını sormasını da bilirim."

Yorumlar (0)