banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar!

banner1357

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul mahalle başkanlarının katılımıyla düzenlenen iftar programında önemli açıklamalarda bulundu.

SİYASET 26.05.2019, 22:41
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar!
banner1353
banner1375

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"Bugün 21. gününü geride bıraktığımız Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyorum.

Şatafatlı mekanlarda değil, milletimizin gönül sofralarında geçirilen iftarı, Ramazan'ın en değerli iftarı bildik. 

AK Parti'nin bunca yıldır belediyelerde, iktidarda olmasının sırrı burada gizlidir. Biz milletimizin kalbinde doğduk, orada büyüdük.

Başarı çıtasını yüzde 50'ye çıkardık. Sonuçlarda hayal kırıklığına uğramadık. 2015 Haziran seçimleri 31 Mart seçimleri de büyük dersler mahiyetindedir.

Bizim siyasetimizde milletle inatlaşmak millete rağmen yol yürümek gibi bir anlayış asla yoktur.

1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye'sini kazanmamızda adeta şu an burada olduğumuz gibi yek vücut sahada yürüttüğümüz çalışmaların çok büyük payı vardır.

Mahalle temsilciği sistemimizin çok büyük payı vardır. Yaklaşık 10 buçuk milyon üyesi olan Türkiye'nin yaygın tabanına sahip parti durumundayız.

Üyeyim ama çalışmıyorum olmaz! Üyeliğin bir sorumluluğu var. Türkiye'deki tüm siyasi partilerin üye sayısından bile fazladır. Teşkilatlarımızın çalışmalara hep özel önem verdim ve destekledim.

YSK seçimlerin 23 Haziran'da yenilenmesine karar verdi. 31 Mart seçimlerinde belgelerle ispatlanan kanunsuzluklar, organize usulsüzlük, hırsızlıklar, yolsuzluklar vardır. Her hırsızlık kötüdür ama oy hırsızlığı, milli irade hırsızlığı tam bir felakettir.

YSK'nın gerekçeli kararında tüm tartışmalar, değerlendirmeler, belgeler yer alıyor. İki temel sebebe dayandırdığını görüyoruz. Memur olması gereken sandık kurulu başkanlarının, emeklilerden, özel sektör çalışanlardan ve kim olduğu belirsiz kişiler olmasındandır.

İstanbul genelinde toplamda 212 binin üzerinde seçmeni olan 754 sandıkta sandık kurulu başkanları, kanuna açıkça aykırı olan kişilerden atanmıştır.

1963'te şüpheli olduğu için seçim iptal edilmişti. Şimdi aynı durum var. Daha neyi düşünüyoruz? 

Karşımıza bir tarafta 212 bin diğer tarafta 30 bin şüpheli oy çıkıyor. AK Parti adayı ile CHP adayı arasında fark ne kadar? Fark azala azala 13 binli rakamlara kadar geldi.

Bu karara karşı çıkan YSK üyelerinin gerekçelerine baktığınızda vicdanları tatmin edici bir unsura rastlayamıyoruz. CHP'nin tezleriyle bize karşı bir kampanya yürütülüyor. Bunca yolsuzluğa, hırsızlığa, haksızlığa ses çıkarmayalım, göz yumalım. Hiç kimse kusura bakmasın. Akif ne diyor? "Kesilir belki fakat, çekmeye gelmez boyun"

Biz hayatımız boyunca hep milli iradenin üstünlüğünü savunduk.Tüm seçimlerde sandık namustur dedik. Demokrasiye inanan herkesin de böyle yapmasını gerektiğine inanıyorum. Unutmayın en etkili siyaset yüz yüze yapılan, doğrudan gönüllere dokunan siyasettir.

Artık şurada 4 hafta kaldı. Durmak yok, yola devam. Birebir görüşmeye var mıyız? Bu meseleleri halkımıza anlatmaya var mıyız? Bugün buraya Yassı Ada'dan geldim. Yani Yaslı Ada. Orada Adnan Menderes ve iki arkadaşı idam edildi. Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nın aralık ayında açılışını yapacağız. Burada Uluslarası toplantılar yapacağız. Yaslı Ada idam ile anılmayacak. Demokrasi ve özgürlüklerle anılacak. Bir başbakan ve iki bakanın idam edildiğini de müzede ve yayınlarla anlatacağız. Bu CHP zihniyetinin ne olduğunu anlasınlar.

Yorumlar (0)
açık
Namaz Vakti 19 Şubat 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:17
Öğle 12:54
İkindi 15:50
Akşam 18:20
Yatsı 19:40