banner1365

banner1345

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar!

banner1357

Erdoğan, Yıldırım ile İmamoğlu canlı yayına dair "Kırılma noktası olan son bir haftaya çok ciddi ışık verecektir" dedi.

SİYASET 14.06.2019, 17:22 14.06.2019, 17:25
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar!
banner1353

Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım'ın ortak canlı yayınına dair değerlendirmede bulanan Recep Tayyip Erdoğan, "Kırılma noktası olan son bir haftaya çok ciddi ışık verecektir." dedi.

İmamoğlu'nun VIP kriziyle ilgili "Affedilemez bir yanlışı yapmışlardır." açıklaması yapan Erdoğan, "Kim bilir bundan sonra daha neler çıkacak." dedi. Öte yandan yeni askerlik sistemine dair de "Sürekli olarak bir hücre tazelenmesi olacak. Sürekli her ay askere alma diye bir durum söz konusu olacak." ifadelerini kullandı..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları ise şöyle:

"Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun ortak yayını ile ilgili her iki tarafta bu buluşmanın moderatörünü belirlemede müşterek bir çalışma yaparak ismi belirlediler bir de yayın platformu olarak buranın tamamı ile her yerde adil bir şekilde bütün kim istiyorsa rahatlıkla buradan yayın yapma imkanını bulacak. "

VIP krizi

"İmamoğlu'nun Ordu'daki görüntüleriyle ilgili olarak konuşan Erdoğan: Valiler o ildeki temsilcisidir. Devletin valisini küfürle anmak kabul edilebilir bir şey değildir. Vali Bey seçim süreciyle bir suç duyurusunda bulunmuş olabilir. Bana gelen bilgiler seçim öncesi doğru olmayacağına inandığım için işi hızlandırmak istemiyorum yaklaşımı... Bu işin arda bırakılır yani yoktur. Valimiz seçim sonrası da bu işin takipçisi olacaktır. Bu devletin valisine kimsenin böyle bir ifadeyi kullanma hakkı yoktur, kullanamaz. Demek ki henüz bu devleti tanımamış. Protokolün çeşitli yerlerdeki giriş çıkışlarını bilmiyor. Affedilemez bir yanlışı yapmışlardır. Kim bilir bundan sonra daha neler çıkacak."

"İstanbul'da son hafta halkla buluşmalar yapacağız"

İstanbul seçimleri öncesi miting yapıp yapmayacağına ilişkin soruyu da cevaplandıran Erdoğan, "Belediye başkanı adayımız sürecin içinde. Kalan son haftaya girerken bu tür halkla kucaklaşma toplantıları yapmayacağımı kimse söyleyemez. Önümüzdeki hafta içinde bu tür planlamalar yapılıp halkla buluşmalar çerçevesinde bir arada olmak suretiyle İstanbul'u dolaşacağız. Arkadaşlar çalışmayı yapıp nasıl yol belirlerse süreci devam ettireceğiz." dedi.

Yorumlar (0)
12°
açık
Namaz Vakti 14 Ekim 2019
İmsak 05:13
Güneş 06:38
Öğle 12:26
İkindi 15:31
Akşam 18:04
Yatsı 19:24