banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken 'dolar' sinyali

banner1357

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Dolmabahçe Sarayı'nda gençlerle iftar yemeğinde buluşurken, gençlerin sorularını cevaplayan Erdoğan, dolarla ilgili seçim sonuna işaret ederek 'hele şu seçimi bir atlatalım, bunların bütün oyunları bozulacak inşallah' ifadelerini kullandı.

SİYASET 19.05.2019, 08:05
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken 'dolar' sinyali
banner1353
banner1375

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

"PAZARTESİ GÜNÜ YSK'NIN GEREKÇELİ KARARI AÇIKLAMASI BEKLENİYOR"

İtirazlar siyasette en tabii haktır. Nihai mercii YSK'dır. Oylar 29 binden 13 bine düştü. Burada bir hırsızlık var. Şaibe çok büyük. YSK kararını verdi, pazartesi de gerekçeli karar bekleniyor. CHP YSK kararlarına neden uymuyor?

82 milyon, benim vatandaşım, benim kardeşimdir. Hepsini sevmeye mecburum. Biz bu milllete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik.

CHP'NİN VAADİ

Onlara sadece şu soruyu sorsanız yeter: 19 gün İstanbul'a Büyükşehir Belediye Başkanı olduk diye hava attınız. Peki bunun sözünü daha önce vermiştiniz, 19 gün içerisinde niye bunu yapmadınız?

"BEYEFENDİ SAMANYOLU TV'DE ÇALIŞTIĞI İÇİN BİLİYOR BU İŞLERİ"

Ha bir şey yaptılar. Ne yaptıklarını söyleyeyim. Hemen veri kontrollerini yapmaya başladılar. Bu da, FETÖ terör örgütünün uygulamalarıdır. Beyefendi de zaten Samanyolu TV'de falan da çalıştığı için oradan biliyor veri kontrollerini.

Veri kontrollerini yapmak için talimat verdikleri yerler var. "Bize veri bilgilerini geçin" dediler.

"ÜLKEMİZE EKONOMİ ÜZERİNDEN CİDDİ BASKILAR UYGULAMAYA KALKTILAR"

Son dönemde, hele hele son seçim öncesinde dikkat ederseniz, Batı, ülkemize kur, faiz, enflasyon üzerinden çok ciddi baskılar uygulamaya kalktı. Ve bununla bizi köşeye sıkıştırmaya yeltendiler.

Enflasyonda bir tırmanış söz konusu oldu. Faizle bu devam etti.

"ENFLASYON İNİŞE GEÇTİ, DOLARDA DA BEKLEDİKLERİNİ BULAMAYACAKLAR"

Ben çok açık, samimi olarak bunu söyleyeyim. Bir defa faiz konusunda hassasiyetlerim var. Şu anda faizde iyi değiliz. Ama enflasyon yavaş yavaş inişe doğru geçmiş vaziyette.

Kur şu anda sendeliyor. Çok yüksek ama, beklediklerini bulamayacaklar inşallah. Biz şu seçimi hayırlısıyla atlatalım, atlattıktan sonra bunların bütün oyunları bozulacak. Buna inanıyorum.

Yorumlar (0)
hafif yağmur
Namaz Vakti 21 Şubat 2020
İmsak 05:49
Güneş 07:14
Öğle 12:53
İkindi 15:52
Akşam 18:23
Yatsı 19:42