banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ali Babacan çıkışı

banner1357

Ali Babacan'ın yeni parti kurma hazırlıkları hakkında konuşan Erdoğan, AK Parti'den istifalar olabileceği iddialarına yanıt verdi. Erdoğan, 'Kimlerle görüşüyorlarmış, ben kimseyi duymadım. Sizin aranızdan duyan var mı?' dedi.

SİYASET 12.07.2019, 11:03
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ali Babacan çıkışı
banner1353
banner1375

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, geçtiğimiz hafta başladığı vekillerle toplantılarında sonuncu toplantı dün yapıldı. 20'ye yakın vekilin söz aldığı toplantıda, Erdoğan seçim sonuçlarını değerlendirerek, vekillerden gelen görüşlere yanıt verdi. Edinilen bilgilere göre Erdoğan, seçimlerin geride kaldığını ve önlerindeki dört senelik süreçte milletle olan bağlarını daha da güçlendireceklerini ifade etti.

Türkiye Gazetesi'nden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre Erdoğan, "Seçimlerden büyük bir başarı ile çıktık. Ankara ve İstanbul gibi sembol yerlerde belediye başkanlıklarını kaybetmiş olabiliriz ama Türkiye genelinde zafer yine bizim olmuştur. Siz de artık seçim sonuçlarına takılıp kalmayın, biz elbette ki, istişarelerimizi, değerlendirmelerimizi yapacağız. Hatalarımızı eksiklerimizi tespit edeceğiz. Teşkilatlarımızla değerlendireceğiz. Milleti dinleyeceğiz ve önümüze bakacağız. 2023 seçimlerine daha güçlü gireceğiz" dedi.

'HÜSRANA UĞRARLAR'

Ali Babacan tarafından yürütülen yeni parti çalışmalarıyla ilgili de konuşan Erdoğan, AK Parti'den yeni istifalar olabileceğine dair iddialara yanıt verdi. Erdoğan, "Kimlerle görüşüyorlarmış, ben kimseyi duymadım. Sizin aranızdan duyan var mı? (Milletvekillerinden 'yok' cevabını alınca) Daha önce de buna benzer şeyler yaşandı. Hepsi hüsrana uğradı. Kim hatırlıyor şimdi onları? Hepsi unutuldu gitti. Bunları da aynı son bekliyor. AK Parti'den hiçbir arkadaşımın bunlarla hareket edeceğini düşünmüyorum. Ben bu davaya inanan hiçbir arkadaşımın bunlara prim vereceğini düşünmüyorum. Biz birlik beraberliğimizi koruyacağız." diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner1474
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 23 Şubat 2020
İmsak 05:46
Güneş 07:11
Öğle 12:53
İkindi 15:54
Akşam 18:25
Yatsı 19:45