banner1589

banner1585

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan af bekleyenlere müjde

Affa sıcak bakmadığı bilinen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, tasarıyı veto da etmediği biliniyor. Aksine, Erdoğan'ın kurmaylarına afla ilgili "Kısa sürede çalışıp getirin" dediği iddia ediliyor. 

SİYASET 04.12.2019, 09:53
584
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan af bekleyenlere müjde

Yeni Şafak Gazetesi'nde yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Yargı Reform Stratejisi kapsamında ikinci yargı paketi hazırlıkları sürüyor. 2020 yılının başında meclis gündemine gelmesi beklenen yargı paketine ilişkin hazırlıklar AK Parti MYK'sında ele alındı. Edinilen bilgiye göre Adalet Bakanı Abdülhamit Gül önceki gün MYK'ya hazırlıklar hakkında bilgi verirken infaz düzenlemesi de gündeme geldi.

TALİMAT ERDOĞAN'DAN

Sunumda cezaevlerinde bulunan 288 bin hükümlüden yüzde 91'inin 10 tür suçtan içeride bulunduğu bilgisi paylaşıldı. Bu 10 suçtan 6'sı için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kesin talimat verdiği ve bu suçlarda indirim olmamasını istediği öğrenildi. Erdoğan'ın indirime karşı çıktığı suçlar, terör, mükerrer suçlar, cinsel istismar, uyuşturucu, kasten adam öldürme ve organize suçlar olarak sıralandı.

Öte yandan Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Erdoğan'ın İnfaz indirimi konusunda süreci hızlandırıcı talimat verdiğini belirtti. Selvi konuya ilişkin şu bilgileri aktarıyor:

'Erdoğan'ın affa sıcak bakmadığı biliniyor ama veto da etmiyor. Tam aksine, "Kısa sürede çalışıp getirin" diyor. Bu durumda bir aksilik olmazsa, 2020 yılının başında afla ilgili düzenleme Meclis'e gelecek demektir.'

Yorumlar (0)