Hilas Otel

Çelik İnşaat

CNN Türk'ün 'mazbata' hatası sosyal medyayı salladı

CNN Türk'te "İşte Ekrem İmamoğlu'nun mazbata aldığı anlar" diye Mansur Yavaş'ın mazbatayla poz verdiği anların montajlanmış hali kullanıldı.

CNN Türk'ün 'mazbata' hatası sosyal medyayı salladı
banner1311

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı. CNN Türk'ün Ana Haber bülteninde yaptığı bir hata ise dikkatlerden kaçmadı. Ana Haber bülteninde sosyal medyada “İmamoğlu’nun mazbata fotoğrafı” diye dolaşan, Mansur Yavaş'ın mazbatayla poz verdiği fotoğrafın montajlanarak İmamoğlu'nun kafasının eklendiği görsel kullanıldı.

CNN Türk sunucusu, "Ekrem İmamoğlu önce İl Seçim Kuruluna gitti orada bir izdiham vardı. Ekrem İmamoğlu göreve resmi olarak başladığını gösteren mazbatasını aldığı an ile ilgili bir fotoğrafı sizlerle paylaşıyoruz." dedi.

İşte fotoğrafın orijinal hali
mansuryavas

"BU HATADAN DOLAYI ÖZÜR DİLERİZ"

CNN Türk’ün yanlış fotoğrafı yayınlamasının ardından Ana Haber Spikeri Buket Güler sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Özür dileyen Güler, “Bu akşam Ana Haber’de Sayın İmamoğlu’nun mazbatasını aldığı fotoğrafı kullanmak istedik. Muhabirimizin ajans muhabirinden aldığı fotoğraf başka TV’ler gibi gerçek olduğu düşünülerek yayına verilmiştir. Bu hatadan dolayı özür dileriz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308