banner1320

CHP'li başkan makam aracını satışa çıkardı

Kırşehir'in CHP'li Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, belediye encümen toplantısında gereksiz ve atıl durumda bulunan makam aracının satışını istedi.

CHP'li başkan makam aracını satışa çıkardı
banner1314

Kırşehir Belediye Encümen Toplantısı'nda makam araçları ve kiralık araçlar gündem oldu. Kırşehir Belediye Başkan Selahattin Ekicioğlu, belediyeye ait olan ve uzun süredir kullanılmayan makam aracının satışını istedi. Ekicioğlu, 'Bu araç yaklaşık on yıldır atıl bekliyor. Üzerinde haciz var. Bekleyen arabanın satılmasını gurup olarak düşündük. Gereksiz, bu aracın bir an önce satılmasını istiyoruz.' dedi. 

Tasarrufa gideceklerini ve kiralık araçların da iptallerini isteyeceklerini ifade eden Ekicioğlu, makam arabası yerine kendi aracını kullanmak istediğini belirtti. Ekicioğlu, 'Gereksiz araç sayımız varsa binek araç bunlarında satışını ve kiralıksa da iptalini isteyeceğiz. Çünkü bu konuda tasarruf yapmak zorundayız. Onun için ilk önce bu makam aracının satılmasını istiyorum. Kiralık araçlarda ise sözleşme bittiği zaman tasarruf yapmak zorundayız. Bu konuda bilginiz olsun. ilk Hedefimiz de atıl eski makam aracını satmak oldu. Ben lüksü sevmiyorum. Makam aracı bana tahsis edilmiş bir araç ama ben lüksü sevmiyorum. Mümkünse teknik personelle görüşüp kendi aracımı kullanmak istiyorum. ülke ekonomisinde doğru kullanılmasından yanayım.' ifadelerini kullandı. 

Encümende 10 AK Partili üyenin red oyuna karşı, 20 üyenin satışı onaylamasıyla 40 AK 001 plakalı makam aracı satışa çıkarıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300