banner1518

banner1608

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

CHP'den itiraz tepkisi: 'Başvuru reddedilmeli'

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'un YSK'ya İstanbul için olağanüstü itiraz dilekçesini sunmasının ardından CHP'den ilk tepki geldi. 

SİYASET 16.04.2019, 18:35
219
CHP'den itiraz tepkisi: 'Başvuru reddedilmeli'

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda itiraz süresinin dolduğunu ve bu nedenle başvurunun reddedilmesi gerektiğini ifade etti. Tanal, 'AKP’nin bugünkü olağanüstü itirazı ,süresinde değildir hukuk kırıntısı varsa süre yönünden itirazın reddi gerekmektedir.' dedi. 

Açıklamalarına devam eden Tanal, seçimlere itiraz süresinin 1 Nisan'dan itibaren 7 gün olduğunu ifade ederken, 'Seçim sonuçlarına Olağanüstü itiraz süresi yedi gündür. Bu süre 1 Nisan 2019 tarihinde il birleştirme tutanağının düzenlendiği tarihte başlar. Akp’nin bugünkü olağanüstü itirazı ,süresinde değildir hukuk kırıntısı varsa süre yönünden itirazın reddi gerekmektedir. İşte Kanun maddesi:' ifadelerini kullandı. 

Delil şart

Tanal açıklamalarında şüphe üzerine itirazda bulunulmayacağını ifade ederek, 'Seçim kanun 130 maddesi ve 112 maddesi itiraz, şikayet ve olağanüstü itiraz için delil olmasını şart koşuyor' diye konuştu. 

Gösteriş için

AK Parti'nin 3 bavulla başvuruda bulunması hakkında da açıklamalarda bulunan Tanal, 'Gösteriş ve algı yaratmak İÇİN BOŞ ÇANTALAR İLE YSK GİTMİŞLER.İyi avukat derdini kısa ve öz anlatabilendir' dedi.

Yorumlar (0)