banner1320

Binali Yıldırım: Yolları böleriz ama...

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Harem Otogarı'nda şoförlerle sahur programında bir araya geldi. Yıldırım, burada yaptığı konuşmada 'Yolları böleriz Türkiye'yi böldürmeyiz. Onun için kimse heveslenmesin.' dedi.

Binali Yıldırım: Yolları böleriz ama...
banner1314

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, dün gece sahur programı için Harem Otogarı'ndaydı. Yıldırım, burada yaptığı açıklamada 16 senedir yolları böldüklerini ama hayatları birleştirdiklerini ifade etti. Yıldırım, '16 senedir yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük gönülleri birleştirdik. Yolları böldük sevenleri birleştirdik. Yolları böldük milleti birleştirdik. Ama bir şeye dikkat ederiz yolları böleriz Türkiye'yi böldürmeyiz. Onun için kimse heveslenmesin. Bu milletin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine hiç kimse zarar veremez. Buna hiçbir bir şekilde müsaade etmeyiz. Bunu size dayanarak söylüyorum. 15 Temmuz gecesi bunu siz gösterdiniz.' dedi.

Yıldırım, "Bağımsızlık bizim karakterimizde var. Biz esaret altında yaşayacak bir millet değiliz. Yemez, içmez, uyumaz ama bayrağımıza toprağımıza sahip çıkarız. Buna göz dikenlerinde canına okuruz. Bize bu toprakları emanet eden bağımsız yaşamamıza vesile olan başta Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize hayırlı ömürler diliyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300