banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Binali Yıldırım: İmamoğlu valiye küfretti...

banner1357

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, katıldığı televizyon programında rakibi Ekrem İmamoğlu'nun valiye küfrettiğini söyledi. Yıldırım, 'Aday arkadaşımız, Ordu'ya gitti, valiye küfretti. Bu benim canımı sıkıyor.' dedi.

SİYASET 09.06.2019, 13:09
Binali Yıldırım: İmamoğlu valiye küfretti...
banner1353

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Kanal 7 ve ÜLKE TV'de ortak yayınlanan programa katıldı. Yıldırım, gündemde olan Ekrem İmamoğlu ile ortak televizyon programı konusunda moderatörlükten vazgeçen Uğur Dündar'ın açıklamalarına değindi. Yıldırım, 'Umarım bu kararda birilerinin baskısı etkili olmamıştır.' derken, bu ifadelerin ardından gelen 'Birileri derken, CHP, Uğur Dündar'ı arayıp 'bu işe girme' mi dedi. Bunu mu kastediyorsunuz?' sorusuna 'Sosyal medyada ve çeşitli mecralarda böyle laflar dolaşıyor. Umarım doğru değil. Bir yandan basın özgürlüğü ve demokrasi diyeceğiz, diğer yandan da böyle telkinlerde bulunuluyorsa, bu çok vahim bir durumdur. Ümit ederim, böyle bir durum söz konusu değildir. Açıkçası sürekli olarak benim üzerimden puan toplama gayreti görüyorum. Yayınsa yayın kardeşim. Kimi istiyorsanız, o gelsin. Sizin de açıktan destek vermiş en tecrübeli Uğur Dündar olsun dedim.' yanıtını verdi.

Ortak yayın ne zaman olacak?

Ekrem İmamoğlu ile ortak yayına çıkma konusuna değinen Yıldırım, 'Her iki partiden arkadaşlar çalışıyorlar. Bizden Mahir Ünal, diğer taraftan Engin Altay bir çalışma yapıyorlar. İşini çerçevesini, zamanını konuşuyorlar. Ama her halde son bir hafta kala olur. Son 5 gün, son bir hafta. Neticede bir kara verilir.' dedi.

Valiye küfretti

Ordu'da Ekrem İmamoğlu'nun VIP Salona alınmamasına değinen Yıldırım, 'Ama şöyle de bir durum var: Aday arkadaşımız, Ordu'ya gitti, valiye küfretti. Bu benim canımı sıkıyor. İstanbul gibi büyük bir şehri yönetmeye talip olanın ağzından böyle galiz küfürler, çıkmaması lazım. Bunu ben sağlıklı görmüyorum. Arkadaşımızın bir şekilde kendisini gözden geçirmesi lazım. Bu öfke kontrolü önemli bir şey. Bu konuda daha dikkatli olması gerekir. Dün de kendisine bir çağrı yaptım. 'Özür dile' dedim. Kamuoyu bir özür bekliyor. Bu geçiştirilecek bir şey değil. Vali devleti temsil ediyor. Vali, kendisini ifade edemez. Memurdur. Siyasetçi, her türlü ağır eleştiriye ve hakarete muhatap olabilir. Buna hazırlıklı olması lazım. Öyle her önüne geleni kesip doğrarsa bu doğru değil. Bu siyaset değil. Özür dilemesi icap eder. Çünkü çok ağır bir şey. Sebep ne olursa, olsun bir insanız konuşuruz. Siyasetçinin örnek olması lazım. Siz öyle yaparsanız, vatandaş ne yapar. Diyelim ki, yanlış yapıldı, olabilir ama bunun yolu hareket olamaz.' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 09 Aralık 2019
İmsak 06:10
Güneş 07:42
Öğle 12:32
İkindi 14:51
Akşam 17:12
Yatsı 18:39