banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Binali Yıldırım: Amerika'dan daha iyi durumdayız

banner1357

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, 'Altyapıda Avrupa'nın birçok ülkesinden, Amerika'dan daha iyi durumdayız' ifadelerini kullandı.

SİYASET 02.08.2019, 16:02
Binali Yıldırım: Amerika'dan daha iyi durumdayız
banner1353
banner1375

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Malatya'da partililerle bir araya geldi. Yıldırım, bir fikrin dalga dalga sosyal medyadan yayıldığını ve eyleme dönüşebildiğini bu etkinlikte gördüklerini dile getirerek, bundan sonra benzer programlara farklı illerde devam edeceklerini kaydetti.

Dün gerçekleştirilen programda Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlerle telefonda görüştüğünü aktaran Yıldırım, şöyle devam etti:

"Her yönüyle güzel, faydalı bir gün geçirdiğimizi düşünüyorum. Bize böylesine güzellikleri yaşattığınız için de sizlere teşekkür ediyorum. Ülkemiz büyük fırsatları olan aynı zamanda da önemli tehditlerle karşı karşıya bir ülke. Bölgemizin selameti, geleceği için Türkiye'nin ayakta, güçlü olması lazım. Bunun için de ihtiyacımız olan şey, birbirimize inanç, güvenme ve kardeşliğimizi çok daha güçlendirerek yolumuza devam etmemiz. Ayrılıklarımızı her zaman zenginlik olarak görmek mecburiyetindeyiz. Ülkemizin gerçekten büyük bir potansiyeli ve imkanı var. Stratejik bir konumu var. Bu da tabiatıyla bazılarının iştahını kabartıyor. Bu bakımdan ne kadar birbirimize kenetlenir, birlikte hareket edersek çok daha güzel bir geleceği gençlerimiz ve evlatlarımız için hazırlamış oluruz."

"ALTYAPI ANLAMINDA ÇOK GÜZEL İŞLER BAŞARDIK"

"Elhamdülillah son 15-16 yıl içerisinde altyapı anlamında çok güzel işleri başardık. Ülkemizi bir yandan bir yana yollarla, otoyollarla, internet ağlarıyla, köprülerle donattık. Bu aslında geleceğe yönelik önemli bir adımdı." diyen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu aslında bugünün ihtiyacı değil gelecek yılların ihtiyacı göz önüne alınarak yapılmış bir iştir. 2003'te Türkiye altyapı gelişmişliği bakımından, yollar, havaalanları, dünyanın 39. ülkesiydi. 2017 sonunda 9. sıraya yükseldik. Bugün altyapıda Avrupa'nın birçok ülkesinden, Amerika'dan daha iyi durumdayız. Nasıl oldu, gayret ettik, çalıştık, yılları boşa geçirmedik. Pazar günü Sayın Cumhurbaşkanımızla İzmir-İstanbul otoyolunu açıyoruz. Belki Türkiye'de birçoğunun böyle bir otoyolun yapıldığından bile haberi yok. Bu ne anlama geliyor, 8,5 saatlik İzmir-İstanbul arası 2 saat 50 dakikaya düşüyor. Bir başka deyişle 4,5 milyar lira yıllık yakıttan ve zamandan tasarruf. 350 milyon ton egzozun daha az havaya verilmesi anlamına geliyor. Bunlar hep ekonomiye katkılar. Şimdi artık öyle zannediyorum ki İzmir'den İstanbul'a uçak yerine birçok vatandaşımız aynı şekilde İstanbul'dan İzmir'e uçak yerine kara yoluyla gitmeyi tercih edecek. İzmit Körfezi'nden Osmangazi Köprüsü'nü kullanacak. Sadece o köprü bile 1,5-2 saat tasarruf sağlıyor. Dört dakikada geçiyorsunuz."

Yorumlar (0)
10°
açık
Namaz Vakti 19 Şubat 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:17
Öğle 12:54
İkindi 15:50
Akşam 18:20
Yatsı 19:40