banner1313

banner1300

banner1334

Belediye başkanı kızını işe aldı, bakanlık parayı geri istedi

Şanlıurfa Ceylanpınar eski Belediye Başkanı Menderes Atilla'nın kızının belediyede 5 yıl işe gitmeden maaş aldığı, ödenen 251 bin TL'nin bakanlık tarafından geri istendiği iddia edildi. 

SİYASET 06.08.2019, 11:22 Ceylan
Belediye başkanı kızını işe aldı, bakanlık parayı geri istedi

Şanlıurfa Ceylanponar Belediyesi eski Başkanı Menderes Atilla'nın kızının, 5 yıl hiç işe gitmeden belediyeden maaş aldığı iddia edildi. Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, 2 yıl önce dolarların saçıldığı düğünle de gündeme gelen belediye başkanınının kızının, istisnai kadrodan özel kalem müdürü yapıldığı öğrenildi. İşe giren şahsın belediyeye hiç gitmediği ve mesai takip çizelgesinde adının bile olmadığı belirlendi.

SINAVSIZ İŞE ALINDI

Ceylanpınar'dan Menderes Atilla'nın dönemini kapsayan İçişleri Bakanlığı 2019 raporuna göre; Atilla'nın kızı, 2015 yılı haziran ayında özel kalem müdürü olarak sınavsız işe alındı. Daha sonra da mühendis ve işletmen kadrolarına atandı. 29 Mart 2019 tarihine kadar da hiç işe gitmedi. Son seçimde Ceylanpınar Belediyesi'ni Abdullah Aksat kazanmıştı. İçişleri Bakanlığı müfettişleri, başkanın kızına ödenen toplam 251 bin 803 liralık maaşın geri alınmasını istedi. 

Yorumlar (0)