banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Bahçeli'den Bülent Arınç çıkışı: Kendisine olan saygımı yitirdim

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Bülent Arınç hakkında, "Artık Arınç bir kenara oturmalı. YİK üyesi ise ona uygun hareket etmeli. Kendisine olan saygımı yitirdiğimi ifade ediyorum" dedi.

SİYASET 12.09.2019, 13:46 Ahmet Dirim
Bahçeli'den Bülent Arınç çıkışı: Kendisine olan saygımı yitirdim
banner1343

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önceki akşam kendisini izleyen gazetecilerle yemekte bir araya geldi. Bahçeli, yeni parti çalışmalarından kadın cinayetlerine kadar gündemde yer alan konulara ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

KENDİSİNE SAYGIMI YİTİRDİM 

Son günlerdeki çıkışlarıyla gündem olan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç hakkında konuşan Devlet Bahçeli, "Arınç'a Saygı duyarız ama kabulde zorlanıyoruz. Artık Arınç bir kenara ya oturmalı ya da Manisa'ya yerleşmeli. Yüksek İstişare Kurulu üyesi ise ona uygun hareket etmeli. Kozmik odaya FETÖ'yü sokan kim. AK Parti'yi baltalıyor. Kendisine olan saygımı yitirdiğimi ifade ediyorum" değerlendirmesinde bulundu.

ONA UYGUN HAREKET ETMELİ 

Bahçeli "Hedef Cumhur ittifakı mı?" sorusuna "O gizlenmiş hedef. Gizlenmiş hedeflerini açığa vurmakta güçlük çekiyorlar" yanıtını verdi. Bahçeli, Ali Babacan'ın Meclis'te milletvekillerine bile selam vermediğini anımsatarak, "selam vermeyen yere oy verilir mi?" ifadelerini kullandı. Bahçeli, Bülent Arınç'ın Canan Kaftancıoğlu'na verilen ceza sonrası açıklamalarını ise, "Arınç'a Saygı duyarız ama kabulde zorlanıyoruz. Artık Arınç bir kenara ya oturmalı ya da Manisa'ya yerleşmeli. Yüksek İstişare Kurulu üyesi ise ona uygun hareket etmeli. Kozmik odaya FETÖ'yü sokan kim. AK Parti'yi baltalıyor. Kendisine olan saygımı yitirdiğimi ifade ediyorum" sözleriyle değerlendirdi.

O SÖZLERİNE AÇIKLIK GETİRDİ

Bahçeli, "Erdoğan düşerse Türkiye düşer" sözlerini neden söylediğini ise "Erdoğan düşerse demek Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin çökmesi demektir. İç savaş nasıl çıkar, karşılıklı olaylar nasıl olur hangi parti ne yapar. Sözün kısası olarak Başkan düşerse Türkiye düşer demişiz" sözleriyle açıkladı. Bahçeli, son dönemde tartışılan kabine değişikliği konusunda ise "Kabine değişikliğini uygun bulmuyorum" dedi. Bahçeli, kadın cinayetleri ve çocuk istismarı konusunda ise idamın geri getirilmesi görüşünü yineledi.


 

Yorumlar (0)
16°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Namaz Vakti 21 Eylül 2019
İmsak 04:47
Güneş 06:13
Öğle 12:33
İkindi 15:59
Akşam 18:43
Yatsı 20:03