banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Ankara Emniyet Müdürlüğü: Kılıçdaroğlu katılacağını...

banner1357

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun şehit cenazesinde saldırıya uğramasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Ankara Emniyet Müdürlüğü, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun cenazeye katılacağının bildirilmediğini belirtti. 

SİYASET 22.04.2019, 18:12
Ankara Emniyet Müdürlüğü: Kılıçdaroğlu katılacağını...
banner1353
banner1375

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yapılan açıklamda, 'Çubuk ilçesi Akkuzulu köyünde gerçekleşen cenaze töreni ile ilgili olarak daha önceki dış ilçe programlarında yapıldığı gibi Sayın Genel Başkanın katılacağına dair Emniyet Müdürlüğümüze yazılı bir bilgilendirme yapılmadığı gibi sözlü olarak da bildirimde bulunulmamıştır.' ifadeleri kullanılırken, cenaze bilgileri için Ankara Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Müdürlüğü Nöbetçi Amirliği'nin arandığı ve cenaze yeri ve saati hakkında bilgi istendiği belirtildi. Ancak Kılıçdaroğlu'nun katılımına dair bilgi verilmediği ifade edildi. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Koruma Hizmetleri Yönetmeliği Kapsamında Hazırlanan Koruma Personeli Talimatnamesinin, 'Korunan şahsın il dışı ziyaretlerinde 48 saat önce mahallin mülki amirince nereye, hangi amaçla gideceği, ne kadar sürede ne kadar kalacağı, (açık adresle birlikte) ne amaçla gideceği dilekçe ile bildirilecek, koruma görevlisi de koruduğu şahsın il dışı seyahatlerinde gidiş-geliş tarihi ve saatlerini ilgili büro amirliğine bildirilecektir' maddesi gereğince korunan kişilerin il merkezi dışına yapacakları ziyaretlerde Koruma Şube Müdürlüğümüze yazılı olarak bilgi verilmesi gerekmekte, bu bilgiler doğrultusunda gerekli güvenlik önlemleri alınmaktadır. Bunun önceki örnekleri ektedir.

Ancak Çubuk ilçesi Akkuzulu köyünde gerçekleşen cenaze töreni ile ilgili olarak daha önceki dış ilçe programlarında yapıldığı gibi Sayın Genel Başkanın katılacağına dair Emniyet Müdürlüğümüze yazılı bir bilgilendirme yapılmadığı gibi sözlü olarak da bildirimde bulunulmamıştır."

Yorumlar (0)
banner1474
sisli
Namaz Vakti 19 Şubat 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:17
Öğle 12:54
İkindi 15:50
Akşam 18:20
Yatsı 19:40