banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

Ali Babacan'ın yeni parti için teklif götürdüğü o iki isim!

banner1475

TurkTime yazarı Talat Atilla uzun zamandır parti kuracağı iddia edilen Ali Babacan'ın Ankara ve İstanbul'da iki isme teklif götürdüğünü yazdı.

SİYASET 19.04.2019, 15:28
Ali Babacan'ın yeni parti için teklif götürdüğü o iki isim!
banner1353
banner1375

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın yeni parti kuracağı iddiaları uzun süredir konuşuluyor. Babacan’a 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de destek vereceği ve gerektiğinde partinin başına geçebileceği belirtiliyor. 

Yerel seçim sonuçları ve tartışmalar hala sürerken Ali Babacan’ın sessiz sedasız parti çalışmalarını yürüttüğü ve İstanbul’dan iki bomba isme teklif götürdüğü iddia edildi. İddanın sahibi TurkTime yazarı Talat Atilla...Talat Atilla ''İşte Babacan’ın yeni partisinin ismi ve ilk teklif’’ başlığıyla yayınlanan bugünkü yazısında "Yeni partinin ön ismini ‘Huzur Partisi’ olarak koyan Babacan, İstanbul ve Ankara’da iki kişiye de kuruculuk teklif etti" dedi.

ÖN İSMİ HUZUR

Aldığı bilgilere göre Ali Babacan'ın yeni parti için kurucular kurulu çalışmalarına başladığını ve isimlerin de netleşmeye başladığını belirten Atilla ''Yeni partinin ön ismini  “Huzur partisi” olarak koyan Babacan, İstanbul ve Ankara’da iki kişiye de kuruculuk teklif etti’’ dedi. 

İLK İSİM

Atilla’nın iddiasına göre Babacan’ın teklif götürdüğü ilk isim Ankara’da yaşayan avukat Süleyman Çetin. Çetin, İş Bankası’nın eski avukatlarından olduğu gibi Ankara Barosu’nun eski çevre komisyonu başkanı ve TEMA Vakfı’nın Ankara yöneticilerinden...

OLUMSUZ YANIT

Attila, Babacan telefonla arayarak kuruculuk teklif ettiği Süleyman Çetin’in ''Teşekkür ederim ama benim siyasi düşüncem size uygun değil” yanıtını verdiğini ve bunun üzerine Babacan’ın “Ben de tam bunun için size teklifte bulunuyorum” sözlerine rağmen Çetin’den henüz olumlu bir yanıt alamadığını söyledi. 

ERKEN SEÇİM OLABİLİR

Ali Babacan’ın kurucular kurulu üyeliği için teklifte bulunduğu diğer kişinin ise, büyük bir holdingin eski üst düzey yöneticisi olduğunu belirten Atilla, ''Babacan’ın parti kurma çalışmalarına hız vermesinin 2 nedeni olduğunu ve Ali Babacan’ın yakın çevresine “Yerel seçim sonuçları ikazın ötesinde anlamlar taşıyor. Ayrıca 2020’de erken seçim ve ekonomik problem ihtimalini göz ardı etmememiz lazım” dediğini belirtti.

Yorumlar (0)
banner1474
11°
açık
Namaz Vakti 26 Ocak 2020
İmsak 06:16
Güneş 07:44
Öğle 12:52
İkindi 15:26
Akşam 17:50
Yatsı 19:14