banner1320

Ali Babacan'ın partisinde kimler yer alacak? Dilipak'tan flaş iddialar

Yeni Parti kurma hazırlığında olduğu bilinen Ali Babacan'la ilgili Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, "Büyükşehirlerden başlayarak il ve ilçe teşkilatlarının kurulması sırasında da istifalar olacak" diye konuştu.

Ali Babacan'ın partisinde kimler yer alacak? Dilipak'tan flaş iddialar
banner1314

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, kurucusu olduğu AK Parti'den istifa eden ve yeni parti kurma hazırlığında bulunan Ali Babacan hakkında yazdı. Dilipak, yazısında 'Dış basın ve AK Parti karşısındaki media bu yeni oluşuma destek verecektir.' derken, Babacan'ın AK Parti'yle polemiğe girmeyeceğini ifade etti. 

Dilipak'ın "Bir bölen' olarak MSP" başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle: 

Çevreden edindiğim izlenim, yeni oluşum, AK Parti ile polemiğe girmeyecek, zarar verme kasdı ile bir çıkış yapmayacak. Bu şartlarda AK Parti’den sert eleştiriler gelirse, başka siyasi ve sivil aktörler üzerinden AK Parti’ye cevap verilmesini bekleyecekler. Nezaket ve sükûneti, mazlumiyeti esas alacaklar. Zaten Babacan’dan kimse böyle bir şey beklemiyor.

"Kurucular kurulunun kalabalık olması bekleniyor"

Şimdi ilk iş tüzük ve parti programına son şeklin verilmesi. Kurucular kurulu isimlerinin netleştirilmesi. Kurucular kurulunun kalabalık olması bekleniyor. Eski bakan ve milletvekili birçok ismin listede olacağı söyleniyor. Sanırım bu isimler 15 Temmuz’dan sonra netleşecek ve istifalar gelmeye başlayacak. Büyükşehirlerden başlayarak il ve ilçe teşkilatlarının kurulması sırasında da istifalar olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300