banner1320

Ali Babacan'ın ekibi anket yaptırdı: İşte bugün seçim olsa yeni partinin alacağı oy oranı

CHP 26. Dönem Milletvekili ve Gazeteci Barış Yarkadaş, Ali Babacan'ın kuracağı yeni partide yer alan Beşir Atalay'ın yaptırdığı kamuoyu araştırmasına yeni partinin yüzde 18'lik bir oy almasının beklendiğinin belirtti.

Ali Babacan'ın ekibi anket yaptırdı: İşte bugün seçim olsa yeni partinin alacağı oy oranı
banner1314

CHP 26. Dönem Milletvekili ve Gazeteci Barış Yarkadaş, eski Bakan Ali Babacan'ın AK Parti'den istifasını ve Abdullah Gül ile birlikte kuracağı parti hakkında değerlendirmelerde bulundu.

YÜZDE 18'LİK BİR BANDA OTURUYOR

Kurulacak yeni partinin oy oranı ile ilgili olarak Barış Yarkadaş şu ifadeleri kullandı:

"Şimdi bu partinin hedefi ne? Beşir Atalay, Tayyip Erdoğan'a uzun yıllar kamuoyu araştırmaları yaptı. Şu anda partinin kamuoyu araştırmalarını ve anketlerini yapıyor. Gördükleri şu; Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy verenlerin yüzde 30'u yeni bir parti kurulması gerektiğini söylüyor. Ali Babacan ve arkadaşlarının kuracakları parti de kendi yaptırdıkları araştırmaya göre, bugün eğer seçim olsa AK Parti tabanından alacakları oyla yüzde 18'lik bir banda oturuyor.

Arayış içinde olan ama CHP'ye MHP'ye, İYİ Parti'ye ve HDP'ye gitmeyen kesimin yüzde 30'u yeni bir partinin kurulmasının şart olduklarını söylüyor."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300