banner1320

AK Partili vekilden Canan Kaftancıoğlu'na video tepkisi!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun dün akşam sosyal medya hesabından paylaştığı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İstanbul'a giriş görüntülerinin geriye doğru sarılarak verildiği videoya, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu tepki gösterdi. Yeneroğlu, 'Daha iki gün tahammül edemediniz ve yine bildik kadim ezberlere başladınız' dedi. 

AK Partili vekilden Canan Kaftancıoğlu'na video tepkisi!
banner1314

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, sosyal medya hesabından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun paylaştığı videoya tepki gösterdi. Yeneroğlu, video için 'Sn. Canan Kaftancıoğlu, daha iki gün tahammül edemediniz ve yine bildik kadim ezberlere başladınız. Vatandaşlarını düşman gören ve hiçbir zaman demokratik eşitliği kabullenmemiş bu anlayış Türkiye'ye on yıllarca çok çektirdi. Ne zaman aşacaksınız bu kini, bu nefreti? Birbirimizi işgalci Yunan metaforu üzerinden denize dökme çabasından vazgeçemediğimiz sürece, demokrasimizi ilerletemeyiz.Çünkü bir ülkenin demokrasisi,ancak  toplumununun karşılıklı güven ve dayanışması nispetinde gelişebilir. Tahammülsüzlükleri aşabildiğimiz nispette yol alırız.' ifadelerini kullandı. 

Kaftancıoğlu cevap verdi

Yeneroğlu'na cevap veren Kaftancıoğlu ise, 'Sn. Mustafa Yeneroğlu siyaseti kinle, nefretle, hedef göstermeyle değil hicivle, gülümsemeyle yapalım diye paylaştığım bu videodan çıkardığınız yorumlarınıza katılmam mümkün değildir. Videoda vatandaş değil düşmanlaştıran anlayış hedef gösterilmeden hicvedilmiştir. Vatandaşı ayrıştırma, düşmanlaştırma, iftira ve montajlarla siyasetçileri hedef gösterme ve belki de en önemlisi nefret söylemi kullanmayı alışkanlık haline kimlerin getirdiğini görmek isterseniz eğer mensubu olduğunuz partiye ve ittifakınıza bakmanız yeterli olacaktır. Saygılarımla.' ifadelerini kullandı.

Yeneroğlu da Kaftancıoğlu'na cevap verdi

Kaftancıoğlu'nun ifadelerini alıntılayan Yeneroğlu, 'İstanbul ne yeniden fethedilmesi gereken,ne de bozulmuş düşmanların yel gibi kaçtığı bir yer. Bu sebeple kazandık öz güveni sevinç sarhoşluğuna dönüşmesin. Rakiplerinizi düşmanlaştırmadan da sevinebilirsiniz. Böylece geçmişten ders çıkardığınızı da gösterirsiniz.' diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300