banner1320

AK Partili milletvekilleri yeni sistemden şikayetçi oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün milletvekilleriyle istişare toplantısında, Kars Milletvekili Yunus Kılıç'ın bakanlara ulaşamadıklarını "Züğürt Ağa" örnepğiyle anlatması üzerine, Erdoğan "Züğür Ağa kim?" diye sorması damga vurdu.

AK Partili milletvekilleri yeni sistemden şikayetçi oldu!
banner1314

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde 3. grup milletvekilleriyle kahvaltıda buluştu. Bu kez Denizli'den Sivas'a kadar harf sırasında olan milletvekilleriyle buluşan Erdoğan, milletvekillerinin sorunlarını dinlendi. 

YENİ SİSTEMDEN ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Yeni sistemden şikayetçi olan bazı milletvekilleri, sistemin uygulaması, bakanlarla ilişkiler, şikayet konusu oldu. Milletvekillerinin yeni sistemdeki pozisyonundan yakınmalar bu toplantıda da sürdü. 

KÖYÜ ELİNDEN ALINMIŞ ZÜĞÜRT AĞA'YA DÖNDÜK

Kars Milletvekili Yunus Kılıç, seçim bölgelerinin sorunlarıyla ilgili olarak bile bakanlara ulaşamadıklarını söyledi. Kılıç, “Köyü elinden alınmış Züğürt Ağa’ya döndük. Herkes milletvekilinden bir şey bekliyor. Ama elimizde yetki yok. Bakanlar telefonlarımıza çıkmıyor. Bakanlara ulaşamayınca hiçbir şey yaptıramıyoruz. Milletvekilinin bir ağırlığı kalmadı” diye konuştu.

ZÜĞÜRT AĞA KİM?

Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan,     "Züğürt Ağa kim?" diye sprdu. Kılıç ise, Şener Şen'in rol aldığı Züğür Ağa filmindne örneklerle açıkladı. Ağa örneği üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlk kabine toplantısında bakanları bunu söyleyeceğim" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300