banner1320

AK Parti tüm ilçelere itiraz edecek

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin seçim sonuçlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Şahin, Ankara ve İstanbul'da seçim sonuçlarına itiraz edeceklerini açıklarken, ellerinde çarpıcı bulguların olduğunu iddia etti. 

AK Parti tüm ilçelere itiraz edecek
banner1314

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin açıklamasında, sandık birleştirme tutanaklarında maddi gerçeklilikle bağdaşmayan durumların takipçisi olacaklarını açıklarken, 'Çarpıcı olan hususun sandık birleştirme tutanaklarında olduğunu tespit ettik. Gerek sandıklardaki gerekse birleştirme tutanaklarındaki maddi gerçeklikle bağdaşmayan bu durumların takipçisi olacağız. Elimizde çok çarpıcı bulgular var. Bunları ilçe seçim kurullarına sunacağız. Daha sonra ilçe seçim kurullarının sonuçlarını bekleyeceğiz. Bu durumun İstanbul’daki seçimlerde de olduğuna dair tespitler var. Maddi hataların olduğunu gördük. Biz Ankara’da bu itirazlarımız neticesinde önemli bir mesafe kat edeceğimizi görüyoruz. Biz tespitlerimizi hukuki gerekçeleriyle beraber yargı mercilerine seçim kurullarına ileteceğiz. Bizim tespitimiz şu an kamuoyuna yansıyan farkın gerçekçi bir fark olmadığı yönünde. Örneğin A partisinin 25 oyu B partisinin 125 oyu var. Bunlar yer değiştirmiş. Dağılımla ilgili bir takım başkalaştırmalara gidilmiş.' ifadelerini kullandı.

Ankara'nın tüm ilçelerinde itiraz

Fatih Şahin, Ankara'nın tüm ilçelerinde itirazda bulunacaklarını açıklarken, 'Ankara’nın 25 ilçenin 25’inde de ilçe seçim kurullarına itiraz edeceğiz. Biz kamuoyuna yansıyan farkın azalacağını ve bizim lehimize pozitif yönde döneceğini düşünüyoruz.' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300